Parkovací chaos na Hutníckej
Chaosom označuje súčasný stav jeden z obyvateľov Hutníckej ulice, na ktorej v piatok minulý týždeň mestskí policajti nasadzovali autám bez rezidentskej karty papuče.
„Na našej ulici osadili nedávno značku označujúcu platené parkovisko. Podľa vyhlášky je na ňom zastavenie a státie dovolené len za dodržania podmienok vyplývajúcich z použitej značky. Na značke však nie je žiadna dodatková tabuľa. Zároveň je pred ňou značka zákaz zastavenia, jej platnosť končí až za pravouhlou zákrutou smerujúcou za blok. Žiadne vyznačené parkovacie miesta na ceste za blokom nie sú,“ opisuje situáciu Juraj Jančo, ktorý na Hutníckej býva.
Chýbajú informácie
Nespokojnému Košičanovi nie je jasné, kedy môže za svojím blokom parkovať, keďže nemá rezidentskú kartu. Na dodatkovej tabuli pod označením rezidentskej zóny sa totiž píše, že státie je povolené držiteľom rezidentských kariet a na vyznačených parkovacích miestach. Tie však vyznačené nie sú.
„Keďže spomínaná značka označujúca platené parkovisko nie je doplnená žiadnou inou informáciou, je jej platnosť 24 hodín denne a sedem dní v týždni? Alebo sa môžem riadiť všeobecne záväzným nariadením mesta, ktoré časové obdobie plateného parkovania v meste spresňuje? Ak áno, tak za touto značkou môže ktokoľvek parkovať od 18. hod do 7.30 rána. Keďže z oboch strán domu sú umiestnené dopravné značky označujúce platené parkovisko, kde bez zaplatenia parkovacieho poplatku nie je možné ani zastaviť, nevieme, ako si privolať beztrestne taxík, či naložiť chorých rodičov pri návšteve lekára. Počas jazdy totiž určite nedokážu naskočiť do auta,“ kladie otázky J. Jančo.
Mestskí policajti to vysvetliť nevedeli
V piatok minulý týždeň bol svedkom toho, že mestskí policajti v rezidentskej zóne na Hutníckej zakladali papuče autám bez rezidentských kariet. Keďže však žiadne parkovacie miesta vyznačené nie sú, podľa dodatkovej tabule pod zónovou značkou by tam nemali stáť ani autá rezidentov.
„Na to, ako si mám vysvetliť nezmyselné značenie, som sa vtedy pýtal mestských policajtov, ale nedokázali mi vysvetliť ich význam a presnú účinnosť. Ubezpečovali ma však, že od septembra sa má značenie zón meniť. Papuče však rozdávajú už dnes,“ hovorí rozčarovaný Košičan.
Na to, ako si má vysvetliť rozporuplné značky a rozdávanie papúč, sa podľa vlastných slov mailom pýtal na Krajskom riaditeľstve Policajného zboru v Košiciach, na mestskej polícii i na referáte dopravy košického magistrátu. Odpovede sa zatiaľ nedočkal.
Foto: fer
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Kampaňou Napíš list – Poteš srdce košická knižnica piatykrát inšpirovala k prejavom pozornosti a úcty voči staršej generácii. Listy boli odovzdané adresátom v troch seniorských zariadeniach.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.