Parkovanie v Košiciach je na smiech už aj v Bratislave

Na známej satirickej stránke “ZOMRI” sa včera (3. 10.) objavila fotka odstavenej dodávky s potlačou jedného z kandidátov na primátora mesta Košice, Štefana Laskyho. Na odstavenej dodávke by nebolo nič zvláštne, keby nemala “obuté” blokovacie zariadenie, tzv. “papuču”.
K situácii, ku ktorej došlo na Dominikánskom námestí, sa vyjadril aj sám Štefan Lasky: “Ďakujem krásne za propagáciu. Na fotke je znázornené parkovanie v Košiciach v skratke. Malý experiment. Lístok si u nás nekúpite, ale nevadí!” Kandidát na primátora mesta Košice tým narážal na prelepené parkovacie automaty, pre ktoré nie je možné zakúpiť si lístok klasickým spôsobom a dodal, že parkovanie v Košiciach posledné roky aj tak nikto nekontroluje. “Iba žeby áno… Napríklad ak máte na aute ten správny polep,” dodal Lasky.
V rámci tohto experimentu sa Štefan Lasky a jeho tím rozhodli dodávku zaparkovať na Dominikánskom námestí na obvyklom mieste, kde bežne parkuje veľké množstvo áut z Košíc alebo mimo Košíc. “Za takmer dva dni sme zaplatili parkovné rovných 18 Eur. Má to jediný háčik… nebolo dostatočne ďaleko od prechodu pre chodcov,” napísal Štefan Lasky na sociálnej sieti Facebook.
Ako ďalej Štefan Lasky skonštatoval, všetko je už v poriadku a na tom istom mieste už parkuje iné auto, ktoré je bez akýchkoľvek polepov. “Bez papučiek a bez záujmu policajtov. Tak ako po bežné dni,” uviedol Štefan Lasky. Parkovaciu politiku v Košiciach je podľa slov Laskyho potrebné riešiť, pretože posledné štyri roky tu panuje “bordel a choas”. “A dnes navyše Košičania netušia, aký bude finálny účet za zmarenú investíciu EEI a koľko nás to všetkých bude stáť,” uzavrel Lasky.
(ZL)
Odporúčané články

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) ukončil vyšetrovanie prípadu smrti bezdomovca v Košiciach z novembra minulého roka.

V rámci Programu Slovensko bolo pre územie UMR Košice vyčlenených spolu 133,8 milióna eur zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja EFRR. Jednotlivé projektové zámery financované z eurofondov sa postupne schvaľujú na Kooperačných radách UMR.

11. apríl je Svetový deň Parkinsonovej choroby, ktorou trpí odhadom až 10 miliónov ľudí na svete a 20 tisíc na Slovensku. Najčastejšími príznakmi sú tras, svalová stuhnutosť či problémy s rovnováhou, a to najmä u seniorov. Svetový deň Parkinsonovej choroby sa pripomína od roku 1997 a jeho symbolom sa stal červený tulipán.