Pavel Titl: Je toho viac, čo mi tam chýba
Magistrát už oboznámil Košičanov s hlavnými zmenami parkovacieho nariadenia, ktoré chystá na decembrové zastupiteľstvo. Včera sme priniesli názory aktivistov a poslancov na pripravované zmeny, dnes prinášame pohľad dopravného experta Pavla Titla.
Magistrát avizoval napríklad možnosť získania rezidentských kariet pre nájomníkov, zníženie ceny prvej rezidentskej karty na 20 eur, alebo možnosť parkovania návštevníkov na rezidentských miestach počas dňa.
Rovnaké otázky ako aktivistom a poslancom sme položili aj P. Titlovi. Zaujímalo nás, či si myslí, že pripravované zmeny sú dostatočnou reakciou mesta na výhrady zo strany verejnosti, čo mu v doterajších zmenách chýba a či je šťastným riešením, že primátor Raši nepodporí ani vytvorenie spoločného podniku mesta a firmy EEI.
Chaos a vážne chyby
„Nedá sa jednoznačne povedať, či navrhované zmeny sú dostatočné. Hlavným dôvodom je, že VZN bolo pripravené na nereálnych a asi neexistujúcich dopravno-inžinierskych podkladoch, najmä čo sa týka stanovenia počtu rezidentských státí v jednotlivých zónach. To vygenerovalo po spustení predaja rezidentských kariet značné problémy. Mesto si malo najprv spracovať reálne podklady a začať s preznačovaním existujúcich parkovacích státí už v roku 2015 s dostatočným predstihom.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Pri príležitosti 106. výročia vzniku Československej republiky sa v pondelok 28. októbra uskutočnilo v Košiciach slávnostné stretnutie pri sochách Tomáša Garrigue Masaryka a Milana Rastislava Štefánika, dvoch významných osobností, ktoré stáli pri zrode spoločného štátu Čechov a Slovákov.
Na Námestí osloboditeľov pred obchodným centrom Aupark v Košiciach sa v týchto dňoch koná farmársky trh, kde návštevníci môžu objavovať bohatú ponuku lokálnych produktov a remeselných výrobkov.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.