Platil cudzou platobnou kartou, hrozí mu až päť rokov za mrežami
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach vzniesol obvinenie 36-ročnému Ľubošovi z Bardejova pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová.
Podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž našiel platobnú kartu v presne nezistenom čase pri obrubníku na Alžbetinej ulici v Košiciach. Vlani koncom novembra túto platobnú kartu použil, pričom vykonal viacero neoprávnených platobných transakcií na rôznych miestach v Košiciach. Takýmto neoprávneným použitím platobnej karty spôsobil poškodenej Košičanke škodu vo výške 44 eur. Obvinenému mužovi za tento skutok po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Odporúčané články
Medzinárodné letecké dni (MLD) SIAF 2026 plánované na 5. a 6. septembra sa na letisku Košice neuskutočnia. Informovali o tom v stredu organizátori s tým, že košické letisko odvolalo svoj súhlas s usporiadaním podujatia z bezpečnostných dôvodov.
Verejný ochranca práv (VOP) Róbert Dobrovodský napadne zákon o meste Košice na Ústavnom súde (ÚS) SR. V utorok (28. 4.) prijatá novela podľa neho porušuje rovnosť volebného práva obyvateľov a právo kandidátov na poslancov mestského zastupiteľstva (MsZ) na rovnaký prístup k voleným funkciám.
Veľkoplošná oprava vozovky na ceste I. triedy I/16 medzi Košicami a mestskou časťou Pereš v smere na Rožňavu sa začne od štvrtka (9. 4.) a potrvá zhruba mesiac. Oprava zahŕňa celý ľavý jazdný pás vrátane krajnice a bude prebiehať etapovito, čiže doprava bude vždy vedená v tom jazdnom pruhu, v ktorom sa aktuálne nebude pracovať. Informovala o tom Národná diaľničná spoločnosť (NDS).