Po stavbároch nastúpia ešte počas jesene aj cestári, opravovať sa budú tieto ulice
Vodiči v Košiciach nebudú môcť nerušene na viacerých úsekoch v centre cestovať ani po skončení obmedzení zavinených rekonštrukciou električkových tratí a uzlov. Ešte počas jesene totiž nastúpia na viaceré úseky cestári.
Košickí vodiči si po nervákoch s obchádzkami v centre mesta neraz v súčasnosti zanadávajú na Sečovskej ceste, ktorú cestári rozširujú. V jeseni sa robotníci objavia aj na ďalších úsekoch.
Pripravuje sa rekonštrukcia ciest
„Z dôvodu ukončenia prevádzkovej výkonnosti vozoviek vybraných miestnych komunikácií a ciest druhej a tretej triedy na území mesta pripravujeme ich celkovú rekonštrukciu. Ide o úseky, ktoré vykazujú rad povrchových, konštrukčných a mechanických porúch, ako napríklad strata drsnosti vozovky, porušenia krytu, výtlky, koľaje až po rozpad vozovky,” uvádza sa v odpovedi magistrátu na interpeláciu jedného z mestských poslancov.
Na práce pôjde 4 milióny eur
Už na jeseň sa začnú opravovať cesty na Ázijskej triede, uliciach Gemerská, Vojenská, Poštová, Bernolákova a v Košickej Polianke. V priebehu rokov 2016 a 2017 sa budú celkovo rekonštruovať aj ulice Klimkovičova, Komenského, Bajzova, Gazdovská, Budanova, Široká, Ondavská, Jána Pavla II., Myslavská cesta a cesty na Zdobu a Veľkú Idu.
Kedy presne sa začnú spomínané cesty renovovať, to závisí od vydania stavebných povolení a výsledkov verejného obstarávania. Primátor Richard Raši ešte na júnovom zastupiteľstve povedal, že tieto opravy zhltnú 4 milióny eur.
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Listy miznú, poukazy strácajú význam a pobočky navštevuje každý rok menej ľudí. Záujem o služby, ktoré pošte dlhodobo prinášali najväčšie príjmy, medziročne klesá v miliónoch kusoch. Slovenská pošta preto reaguje na digitalizáciu presúvaním kapacít aj zdrojov tam, kde ich dnes zákazníci skutočne využívajú. Tichá transformácia poštového trhu znamená pre Slovenskú poštu opatrenia na zachovanie ekonomickej udržateľnosti a dostupnosti poštových služieb.
V obci Oľšovany v okrese Košice-okolie došlo v sobotu 25. apríla v popoludňajších hodinách k požiaru, ktorý poškodil rodinný dom. Podľa zistení hasičov bola príčinou vzniku plameňov manipulácia s otvoreným ohňom, ktorá sa vymkla spod kontroly.
Národné olympijské centrum plaveckých športov v Košiciach a úsek rýchlostnej cesty R2 Kriváň – Mýtna sa stali hlavnými víťazmi 31. ročníka celoslovenskej súťaže Stavba roka 2025. Aktuálny ročník potvrdil silné zastúpenie a kvalitu projektov v regiónoch, pričom viacero prestížnych ocenení smeruje na východné Slovensko.