Po takmer 1 200 PCR testoch pribudlo 19 prípadov nákazy
Za nedeľu odhalili PCR testy na Slovensku ďalších 19 prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá vykonali 1 167 testov. Pribudli zároveň štyri obete. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo podozrením naň opäť klesol, v nemocniciach je o 14 pacientov menej. V nedeľu dostalo prvú dávku vakcíny takmer 15-tisíc ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
V nedeľu vykonali aj 69-tisíc antigénových testov. Pozitívny výsledok z nich malo 324 osôb, čo je 0,47 %. Z PCR vyšetrení dosiahla pozitivita 1,63 %. V nedeľu odhalili PCR testy sedem infikovaných v Bratislavskom kraji, po štyroch v Košickom a Žilinskom kraji, troch v Prešovskom a jedného v Nitrianskom.
Prvú dávku vakcíny dostalo na Slovensku už 1 565 421 ľudí, druhú dávku 750 480. V nedeľu pribudlo 14 765 zaočkovaných prvou dávkou, druhú dávku uplynulý deň podali 7 648 ľuďom.
V nemocniciach je 612 pacientov, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 518 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 55 pacientov, na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených 70 osôb.
Celkový počet úmrtí „na COVID“ je 12 296 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 407.
Zdroj: (SITA/jl)
Odporúčané články
Objem transakčných podvodov na Slovensku zostáva na stále vysokej úrovni. Ako ďalej upozornil vedúci oddelenia prevencie podvodov vo VÚB banke Radomír Adamkovič, v poslednom čase obzvlášť rastú aktivity podvodníkov v online priestore, kde sa im darí dosahovať vyššiu úspešnosť.
S príchodom vykurovacej sezóny rastie aj počet požiarov v bytových a rodinných domoch, ako ukazujú štatistiky Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Príčinou je častokrát nepozornosť alebo nedostatočná údržba vykurovacích zariadení, čo v dôsledku vedie k vzniku požiarov s rizikom pre životy a majetok.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.