Počas víkendu sa z dôvodu Rally Košice uzavrú tieto cesty

Od zajtra (14. 10. 2021) do nedele (17. 10. 2021) sa uskutoční 47. ročník Rally Košice. V súvislosti s týmto podujatím sa obyvatelia Košíc a okolia musia pripraviť na dopravné obmedzenia. Uzávierky ciest, ktoré vzniknú v súvislosti s Rally Košice, budú trvať počas soboty a nedele.
V sobotu (16. 10. 2021) v čase od 12:45 do 19:00 hod. dôjde k uzávierke cesty č. III/329 medzi obcami Rankovce – Herľany a cesty č.II/576 v úseku Herľany – Banské. V čase od 14:00 do 20:00 hod dôjde aj k uzávierke obecnej cesty v úseku Regeta – Slančík.
V nedeľu (17. 10. 2021) v čase od 7:30 do 14:00 hod. bude uzávierka cesty č. II/547 od Baránku po odbočku k obci Košická Belá a uzávierka obecnej cesty v úseku Baránok – Horný Bankov. Počas uzávierky tejto trate budú púšťať len dohodnuté spoje SAD a DPMK.
V čase od 8:30 do 14:30 dôjde v nedeľu aj k uzávierke účelovej cesty vedúcej pri priehrade Ružín smerom na Malú Lodinu od mosta za Košickou Belou až po priehradný múr a cesty III/3354 v úseku priehradný múr po odbočku do chatovej oblasti pred Malou Lodinou
(kosice.rallye.sk, Zuzana Lajčiaková)
Odporúčané články

Rudolf Schuster (91), prvý demokraticky zvolený prezident Slovenskej republiky a bývalý primátor mesta Košice, na Valnom zhromaždení Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) tvrdo kritizoval neodborné zásahy do vodohospodárstva a mediálne útoky na VVS zo strany Ministerstva životného prostredia SR (MŽP SR) a Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ). „Každý je dnes odborníkom vo všetkom. Neodborníci by nemali hovoriť do odborných vecí,“ vyhlásil. Tvrdenia NKÚ, najmä jeho predsedu Ľubomíra Andrassyho, o údajnej skrytej privatizácii VVS odborná verejnosť opakovane označila za klamstvá, zavádzanie a politikárčenie. Schuster zdôraznil dôležitosť odbornosti, efektívneho hospodárenia vodární a využitia eurofondov na ochranu vodných zdrojov v čase klimatických zmien.

Mestské zastupiteľstvo v Košiciach na svojom zasadnutí 26. júna 2025 rozhodlo o viacerých významných témach ovplyvňujúcich život v meste. Poslanci schválili nový územný plán mesta, zvýšenie cestovného v MHD i vyhlásenie na obranu 17. novembra ako dňa pracovného pokoja. V rovnaký deň podporili aj návrat busty Cecilie Gonzagy do Levoče.

Do redakcie nám napísala vystrašená žena, ktorá sa stala svedkyňou veľmi znepokojujúceho správania jedného z cestujúcich v košickej MHD. Do autobusu nastúpil muž, ktorý si počas jazdy obzeral spolucestujúcich a verejne pritom masturboval. Incident šokovaná čitateľka zaznamenala na svoj mobilný telefón a okamžite o tom informovala DPMK a náš portál.