Podľa Klusa je viac členov NATO dobrou správou pre bezpečnosť a stabilitu Európy
Ak bude mať Organizácia Severoatlantickej zmluvy (NATO) viac členov, bude to len dobrou správou pre bezpečnosť a stabilitu celej Európy. Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) tak reaguje na rozhodnutie Fínska a Švédska, že spoločne predložia žiadosť o vstup do NATO aj napriek vyhrážkam zo strany Ruskej federácie. Klus to skonštatoval vo svojom profile na sociálnej sieti.
„Čo si to vlastne Putinovo Rusko dovoľuje, diktovať nezávislým, zvrchovaným a demokratickým štátom, kam smú alebo nesmú geopoliticky patriť alebo ako má byť orientovaná ich zahraničná a bezpečnostná politika. Takéto niečo Slovensko vždy rázne odmietalo,“ vyhlásil Klus. Doplnil, že Západ je dnes jednotnejší a koordinovanejší než kedykoľvek predtým, a prispelo k tomu práve Rusko. „Ak sa prezidentovi Putinovi útokom proti nášmu susedovi niečo podarilo, je to ešte pevnejšie zjednotenie NATO, Európskej únie a medzinárodného demokratického spoločenstva. Žiaľ, za veľkú cenu krvácajúcej Ukrajiny, čo mu svet nikdy nesmie prepáčiť,“ pripomenul.
Štátny tajomník pripomína, že len vďaka členstvu v NATO má aj Slovensko tú najlepšiu bezpečnostnú poistku na svete. A po podobnej poistke túžia aj občania Fínska s Švédska. Dokazuje to podpora viac ako 60 percent obyvateľstva oboch krajín v otázke vstupu do aliancie. „Odmietam však tvrdenia, že ide o eskaláciu, provokáciu, alebo nebodaj prípravu na väčší konflikt. Chrániť naše krajiny a našich občanov je základnou úlohou Aliancie,“ uzavrel Klus.
Zdroj: (SITA, jme)
Odporúčané články
Mestské zastupiteľstvo v Košiciach schválilo budúcoročný rozpočet. Zahlasovalo zaň 31 poslancov, z 37 prítomných. Metropola východu bude hospodáriť s viac ako 324 miliónmi eur. Z podielových daní pochádza 107,5 milióna eur, z nich si 15,6 milióna prerozdelia mestské časti Košíc.
Košice sa pridávajú k celoslovenským spomienkovým akciám pri príležitosti 35. výročia Nežnej revolúcie, ktorá znamenala prelomové zmeny v dejinách Slovenska. Séria podujatí s názvom 35 rokov slobody odštartuje v piatok 15. decembra a vyvrcholí v nedeľu mítingom na Hlavnej ulici pod názvom Nádejou sme my, občania.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.