Podľa Kollára nie je dôvod rozmýšľať nad povinným očkovaním

Očkovací príspevok štátu v podobe 300 eur zaberá a očkovanie veľmi pekne ide. Takže nie je dôvod rozmýšľať nad povinným očkovaním ľudí nad 60 rokov. Pre agentúru SITA to uviedol predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár. Ako však poznamenal, je za to, aby sa urobil akýkoľvek krok na záchranu tých najzraniteľnejších, a to je kategória občanov 60+.
V koalícii totiž niektorí politici hovoria o prípadnom povinnom očkovaní seniorov. Túto tému už dávnejšie otvoril premiér Eduard Heger (OĽaNO), ktorý podporuje očkovanie staršej generácie. Do 10. januára by mala byť známa právna analýza rezortov zdravotníctva a spravodlivosti, či je povinné očkovanie možné.
„Slovami, v žiadnom prípade,“ reagoval šéf parlamentu na otázku, či je dôvod rozmýšľať nad tým, že ľudia nad 60 rokov, ktorí by sa nedali zaočkovať, by si priplácali za zdravotnú starostlivosť. „Tí ľudia si platia za zdravotnú starostlivosť celý život. Odovzdali tomuto štátu dane a odvody a majú mať zabezpečenú adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Nečakajte, aby som takúto primitívnu hlúposť podporil,“ povedal Kollár.
V dôsledku zahltenia nemocníc sa však odkladajú operácie a ľudia musia na ne čakať aj v bolestiach. Podľa Kollára ide o problém slovenského zdravotníctva. „V Maďarsku to vyriešili. Majú toľko lôžok, že prijmú každého a biela medicína ďalej funguje. Nemalo sa dvadsať rokov rozkrádať. Pripisujem to na vrub Smeru, lebo zdravotníctvo je v rozklade,“ poznamenal. Dôvodom, prečo sa ľudia na Slovensku nedajú zaočkovať, je podľa šéfa parlamentu aj to, že celá opozícia využíva očkovanie v boji na získanie percent. „Takto zneužíva ľudí ako rukojemníkov a doslova ich ženie na smrť,“ uzavrel.
Zdroj: (SITA, ta;isu)
Odporúčané články

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Košiciach absolvovali školenie zamerané na prácu s prístrojom Corpuls CPR, ktorý umožňuje mechanickú kardiopulmonálnu resuscitáciu (KPR). Cieľom výcviku bolo zefektívniť zásahy v situáciách, kde ide o každú sekundu.

Pohreb pápeža Františka, ktorý zomrel v pondelok 21. apríla 2025, sa uskutoční v sobotu 26. apríla o 10:00 v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne. Na ceremóniu, ktorá priláka tisíce veriacich a svetových lídrov, potvrdili účasť prezidenti ako Emmanuel Macron, Volodymyr Zelenskyj či Donald Trump. Telo zosnulého pápeža bude od stredy vystavené na verejné rozlúčenie, čím sa začne proces smútočných obradov a príprav na konkláve.

Tento utorok zasadala Mestská rada – poradný orgán mestského zastupiteľstva, ktorá sa okrem iného zaoberala aj viacerými návrhmi na zmenu územného členenia košickej samosprávy, o ktorých majú hlasovať mestskí poslanci. Niektoré z návrhov však nesplnili legislatívne požiadavky, aby mohli byť predložené na najbližšie, aprílové rokovania mestského zastupiteľstva a zároveň im chýbala hlbšia analýza ekonomických dopadov na mesto.