Podľa Remišovej predkladajú poslanci v parlamente “hlava nehlava” rôzne nezmysly
V parlamente je chaos, poslanci predkladajú „hlava nehlava“ rôzne nezmysly. Na druhú stranu, dobré veci pre Slovensko nepodporia, čo je veľká škoda. Uviedla to v relácii Sobotné dialógy v Rádiu Slovensko poverená ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
Ak za plán obnovy nezahlasuje Sloboda a Solidarita alebo iné opozičné strany, neurobia zle vláde, ale občanom, nakoľko ide o reformy, ktoré Slovensko potrebuje. Ministerka je však názoru, že ak po septembri neprídu „babráci“, všetky peniaze z plánu obnovy sa stihnú vyčerpať.
Opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) podľa Remišovej slov strašila ľudí, že plán obnovy nebude pripravený a riadne schválený, nakoniec bol schválený medzi prvými v Európskej únii. „Strašili, že čerpanie plánu obnovy mešká, nakoniec je Slovensko medzi šiestimi najlepšími krajinami v čerpaní z plánu obnovy. Slovensku prišla druhá platba v sume 700 miliónov eur, peniaze sa čerpajú,“ uviedla Remišová s tým, že verí, že návrh školského zákona bude na najbližšej schôdzi schválený, a že sa nebude ďalej odsúvať. „My sme mali tento rok splniť štyri míľniky v pláne obnovy. Zo štyroch máme splnené tri,“ zhodnotila.
Galéria
Poslanec NR SR a podpredseda strany Smer-SD Ladislav Kamenický dáva za vinu chaos, ktorý nastal, aj Veronike Remišovej. Upozornil ministerku, aby neobviňovala opozíciu z toho, že im neprešli zákony, „keď za nich nezahlasoval samotný Matovič (OĽaNO)“. „Tie zákony sú zlé,“ uzavrel Kamenický.
Zdroj: SITA, DSe, kg
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
V košickej mestskej časti Juh sa opäť niesla vôňa čerstvo upečeného koláča, keď sa mladá generácia spojila so seniorkami, aby spolu pripravili tradičný domáci slivkový koláč. Projekt Pečie celý Juh je nielen o pečení, ale aj o prepájaní skúseností a tradícií medzi generáciami.
V piatok 15. novembra sa centrum Košíc zaplnilo dobrosrdečnými ľuďmi, ktorí prišli podporiť dobročinnú akciu inšpirovanú odkazom svätej Alžbety Uhorskej. Táto šľachetná žena, známa svojou neúnavnou pomocou chudobným, opusteným a chorým, sa už päť rokov teší titulu patrónky mesta Košice. Celá akcia sa niesla v znamení charity a solidarity.