Podporu z programu Spoločne pre región získalo 11 projektov na východe Slovenska

Dokopy 11 projektov z Košického a Prešovského kraja si prerozdelí 30.000 eur v rámci podpory z grantového programu Spoločne pre región 2022. Projekty sú zamerané na vzdelávacie a voľnočasové aktivity pre deti, zvyšovanie bezpečnosti či ochranu životného prostredia. O tom za spoločnosť U. S. Steel Košice informovala Ľubomíra Šoltésová.
„Vďaka podpore z programu sa deti zo sociálne znevýhodneného prostredia naučia separovať odpad, budovať komunitné záhradky, chrániť životné prostredie a zmysluplnejšie tráviť svoj voľný čas. Viaceré aktivity sa zrealizujú s využitím zvieracích terapeutov,“ uviedli oceliarne. Cieľom projektov je aj revitalizácia obecných a komunitných centier vrátane bezpečnejších detských ihrísk. Podľa Šoltésovej sú do všetkých projektov aktívne zapojení aj zamestnanci hutníckej firmy.
Najviac, a to po 3000 eur, získali z grantu na revitalizáciu detského ihriska košická mestská časť Poľov, občianske združenie (OZ) Topľanská Lúčka na zveľadenie Lúčanského chotára a obec Olejníkov na projekt s názvom Spolu sme silnejší. Podporu získali aj Centrum pre deti a rodiny DRaK z Prešova, obce Belža i Lenartov, ale aj OZ Herbidus z Rimavskej Soboty, košické OZ Maják nádeje a Tvorivá dielňa, OZ Náš svet z Vranova nad Topľou a prešovské OZ Nie sme sami.
Uvedený grantový program, ktorého administrátorom je Karpatská nadácia, podľa oceliarní pomáha rozvoju komunitného života v regióne a zároveň prezentuje partnerstvo súkromného a neziskového sektora. Za 15 rokov prostredníctvom neho získalo podporu 130 projektov v celkovej výške 324.400 eur.
Zdroj: (TASR, sem mac)
Odporúčané články

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) oznamuje, že v dňoch 23. a 24. apríla 2025 bude vo večerných a nočných hodinách pokračovať v čistení električkových tratí.

Dvojúrovňová samospráva v Košiciach má svoje pozitíva, no vyvstávajú z nej aj určité problémy. Pre agentúru SITA to skonštatoval Jozef Andrejčák z Katedry verejnej politiky a teórie verejnej správy Fakulty verejnej správy UPJŠ v Košiciach. Ako Andrejčák ďalej uviedol, od roku 1990, keď bola dvojúrovňová samospráva v metropole východu zavedená, sa ukázali určité jej pozitíva, napríklad v podobe decentralizácie či subsiadiarity, ktoré sú pre dvojúrovňovú samosprávu typické.

Počas víkendu 26. a 27. apríla 2025 bude v Košiciach mimo prevádzky cestná svetelná signalizácia na križovatke ulíc Hlinkova – Vodárenská – Študentská. Výluka sa dotkne aj svetelne riadeného priechodu pre chodcov v blízkosti čerpacej stanice.