Podvodník sa vydával za amerického vojaka! Žena mu poslala 110-tisíc eur

Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti opäť upozorňuje na podvod, v ktorom sa podvodník vydával za amerického vojaka a od ženy pýtal peniaze. Tá mu poslala 110-tisíc eur!
Páchateľ, ktorý sa vydával za amerického vojaka sa so ženou v strednom veku z okresu Topoľčany skontaktoval prostredníctvom sociálnych sietí. Okrem toho, že je vraj americký vojak, žene tvrdil aj ďalšie klamstvá. Podľa informácií, ktoré uverejnila polícia, páchateľ uvádzal, že sa nachádza v Nemecku a do neznámej anglickej banky mu chodia peniaze. K tým sa však vraj dostať nevedel. Preto ženu z Topoľčian požiadal, aby mu pomohla so splátkou 140-tisíc eur.
“Následne pod rôznymi zámienkami a prísľubmi vrátenia peňazí (platenie poplatkov za zaslanie peňazí na Slovensko ako aj platbami za právnické a iné služby spojené s vrátením peňazí poškodenej) od poškodenej vylákal približne 110 000 eur,” uvádza polícia na sociálnej sieti. Rovnakým spôsobom prišla o 5-tisíc eur aj druhá poškodená žena. Polícia dodáva, že vyšetrovateľ v súvislosti s týmto incidentom prijal trestné oznámenia pre podozrenie zo zločinu podvodu.
Pozor si dávajte aj na portáli bazos.sk
“Až päť podvodov inzerujúcich na portáli bazos.sk zaznamenala topoľčianska polícia v poslednom období. Na úvod prejavia falošný záujem o vami predávanú vec a kontaktujú vás najčastejšie pomocou aplikácie WhatsApp,” informuje polícia. Podvodníci vám následne zašlú odkaz na stránku bazos.sk, kde sa bude nachádzať aj logo tohto inzerujúceho portálu, ale aj logo Slovenskej pošty. Podobné prípady podvodu sa dejú už dlhšiu dobu. Po kliknutí na odkaz, ktorý vám podvodníci zašlú, od vás bude stránka požadovať údaje vašej platobnej karty, a to pod zámienkou prevodu platby na účet.
Ďalší podvodný spôsob, ktorý už taktiež praktizujú podvodníci dlhšiu dobu, je formou obdobnej stránky. Tá vás bude informovať o tom, že po balík príde kuriér, ktorý je už objednaný. Stránka od vás aj v tomto prípade bude požadovať údaje vašej platobnej karty.
“Hneď po tom, ako vás podvodník kontaktuje, je jasné, že nejde o skutočnú osobu,” vysvetľuje polícia. To, že ide o podvodníka, spoznáte najmä podľa obsahu správ, ktoré vám posiela, pretože budú napísané lámavou slovenčinou.
(ZL)
Odporúčané články

Na ministerstve investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) by mal vzniknúť priestor, kde bude môcť sídliť zástupca mesta Košice. Mesto Košice totiž podpísalo memorandum s ministerstvom investícií. Memorandum podpísali primátor Košíc Jaroslav Polaček (nezávislý) a minister investícií Samuel Migaľ (nom. Smer-SD).

Na podvodné smsky si musia dať pozor aj na východe Slovenska. Počas víkendu zaznamenala aj spoločnosť Východoslovenská energetika (VSE) informáciu o podvodných SMS správach zasielaných v mene spoločnosti.

V stredu 23. apríla počas slávnostného galavečera Košický samosprávny kraj (KSK) ocení viacero osobností. Oceňovanie sa uskutoční v Národnom divadle Košice a bude vysielané online na viacerých platformách a tiež na veľkoplošnej obrazovke pred divadlom.