Polačekov biznis desaťročia, alebo EEI v IT
Pred nejakým časom nám boli do redakcie doručené dokumenty, ktoré obsahovali aj pripravovanú zmluvu s názvom “Zmluva o spolupráci pri realizácii transformácie IT infraštruktúry”. V jednoduchosti ide o zmluvu medzi podnikmi mesta Košice a magistrátom o tom, že sa vyberie spoločnosť, ktorá zabezpečí cloudové riešenie, hardware, vytvorí sa “helpdesk”, a to pre všetky mestské podniky.
Zaujímavý je však prístup magistrátu, nátlakové praktiky pri podpisoch zmlúv, nejasná výška potrebných financií, otázne zákazky a to, že zmluva samotná je prakticky nevypovedateľná. Riešenie IT Infraštruktúry bolo samozrejme schválené poslancami mesta, no na obdobie 5 rokov. Zmluva samotná je už ale postavená na obdobie 10 rokov a následne je braná ako zmluva na dobu neurčitú.
Viac vo videu…
Galéria
Odporúčané články
Slovenské pamiatky a ikonické budovy v stredu 20. novembra nasvietia namodro. Pripoja sa tak k iniciatíve UNICEF pri príležitosti osláv Svetového dňa detí. Ako informuje Michal Biznár z UNICEF, cieľom iniciatívy, ku ktorej sa slovenské pamiatky a budovy pripoja po druhýkrát, je pripomenúť záväzok chrániť práva každého dieťaťa.
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.