Policajný pes vypátral dve osoby podozrivé z vlámania sa do domu
V utorok (13. 6.) vo večerných hodinách boli do obce Rudňany (okres Spišská Nová Ves) vyslané hliadky – podľa oznámenia malo dôjsť k vlámaniu do bytového domu v rekonštrukcii. Na miesto bol vyslaný aj psovod so služobným psom.
Policajný pes BAD štekotom označil dve osoby, ktoré boli ukryté za kopou kvádrov. Obe podozrivé osoby markušovskí policajti na mieste zadržali a eskortovali na policajné oddelenie na ďalšiu realizáciu. Počas služobného zákroku k zraneniu osôb nedošlo.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Policajný pes vyňuchal vo vozidle pašované cigarety za takmer 2-tisíc eur (FOTO)
Podľa doterajšieho vyšetrovania sa podozrivé osoby dostali do domu cez okno, vošli do objektu, odkiaľ chceli ukradnúť rôzny stavebný materiál, elektrické a stavbárske náradie. Poškodenému majiteľovi bola krádežou vecí a poškodením zariadenia škoda predbežne vyčíslená na viac ako 15.000 eur.
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ: Uviaznuté osoby v bani Bankov sa podarilo vyslobodiť (FOTO)
Po vykonaní potrebných úkonov boli podozrivé osoby zo zadržania prepustené. Polícia vo veci aktívne koná a v týchto chvíľach vykonáva potrebné procesné úkony, aby mohla vo veci rozhodnúť o ďalšom postupe.
Zdroj: KR PZ KE
Odporúčané články
Správa mestskej zelene v Košiciach v utorok 18. novembra opäť spustí prenájom živých vianočných stromčekov.
O zmene nebezpečnej križovatky pri amfiteátri na Festivalovom námestí sa hovorí už dlhé roky. Obyvatelia Košíc si môžu všimnúť obrovské žeriavy na stavbe polyfunkčného objektu, zmenu dopravy je badať na časti Starej spišskej cesty. Práce na zmene križovatky mali podľa magistrátu začať v septembri tohto roka. Prevažnú časť má budovať developer. Mesto sa finančne bude podieľať na prestavbe križovatky spolu s investorom CTR.
Slovenská katolícka charita (SKCH) rozširuje svoju činnosť v oblasti podpory vylúčených rómskych komunít a nadväzuje úzku spoluprácu s mestskou časťou Košíc Luník IX. Partneri sa dohodli na vytvorení systémového a udržateľného modelu podpory, ktorý má ambíciu stať sa vzorom aj pre verejné politiky na národnej úrovni.