Policajti našli na stanici muža s bodným zranením, páchateľ naňho zaútočil po hádke
Útočník, ktorý po hádke bodol do brucha 47-ročného muža, je stíhaný väzobne. K udalosti došlo ešte v nedeľu 23. júna okolo obeda na autobusovej stanici v Rožňave. Zraneného muža si do svojej starostlivosti prevzala privolaná posádka rýchlej zdravotnej pomoci a podľa predbežnej lekárskej správy boli poškodenému mužovi spôsobené poranenia, ktoré si vyžiadali okamžitý lekársky zákrok v nemocnici.

„Osoba podozrivá zo spáchania skutku sa už na mieste činu v čase príchodu policajtov nenachádzala. Krátko po skutku, po intenzívnom pátraní, policajná hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru Rožňava obmedzila na osobnej slobode podozrivú osobu. Na mieste bol zaistený aj nôž, ktorý mal pri sebe. Podozrivá osoba bola zadržaná a eskortovaná na policajné oddelenie na realizáciu ďalších potrebných procesných úkonov,” informovala košická polícia na sociálnej sieti.
Fyzickému útoku mala predchádzať po predchádzajúcej výmene názorov slovná hádka medzi podozrivým a dvoma mužmi, ktorí sedeli na lavičke pri jednom zo stanovíšť na autobusovej zastávke.
Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaný v štádiu pokusu, v súbehu s prečinom výtržníctva 24-ročného muža z okresu Rožňava. Súčasne spracoval podnet na jeho vzatie do väzby, kam ho dnes umiestnil sudca, ktorý návrh vyšetrovateľa akceptoval. V prípade dokázania viny hrozí mužovi trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.
Zdroj: SITA (vr)
Odporúčané články

Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite obvinil v rámci akcie Funeral deväť osôb vrátane jedného policajta zo spáchania trestných činov súvisiacich so zločineckou skupinou, všeobecným ohrozením, vydieraním, poškodzovaním cudzej veci, porušovaním domovej slobody a nepriamou korupciou.

Nočná jazda pod vplyvom alkoholu sa pre mladého cyklistu zmenila na nepríjemný pád. V nedeľu v noci 28-ročný Tomáš z obce Čierna Lehota nezvládol jazdu na bicykli a skončil na zemi priamo pred jedným z rodinných domov.

V pondelok popoludní 23. júna došlo v meste Rožňava k tragickému útoku, pri ktorom vyhasol život mladej ženy. Incident sa odohral v areáli evanjelickej základnej školy, kde muž za bieleho dňa zaútočil na svoju manželku nožom. Svedkom brutálneho činu bol ich maloletý syn.