Policajti navštívili šíriteľov hoaxov
Polícia navštívila dvoch šíriteľov dezinformácií na internete. V prvom prípade sa autorka statusu o rúškach a ich škodlivosti vyhovárala, že status nepísala ona, len ho prekopírovala, ale odkiaľ, uviesť nevedela. Podľa polície ide o štandardnú výhovorku v mnohých prípadoch šírenia dezinformácií. Autorka status zmazala. Policajti o tom informovali vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.
„V druhom prípade ide skutočne o lekára, ktorý takýto status šíril. Najprv tvrdil, že príspevok písal v čase, keď bolo veľa pozitívnych ľudí na COVID 19, pričom jeho psychický stav v čase uverejňovania nebol dobrý z dôvodu vyčerpanosti a veľkého pracovného zaťaženia,“ uviedla polícia. V súvislosti s posudzovaním faktografickosti príspevku povedal, že výroky v príspevku nemôže žiadnym spôsobom potvrdiť ani vyvrátiť, nakoľko z medicínskeho a vedeckého hľadiska to nie je možné. „Svoje konanie pred policajtmi oľutoval, dodal, že konal skratovo a sľúbil, že v šírení podobných dezinformácií nebude pokračovať,“ uzavrela polícia.
Zdroj: (SITA, kh;mb)
Odporúčané články
Ľudia si opäť pripnú červený mak na znak úcty k vojnovým hrdinom. V pondelok 11. novembra si Slovensko pripomenie Deň vojnových veteránov. Ako informovalo združenie Post Bellum, tento deň je príležitosťou pripomenúť si príbehy hrdinov, ktorí bojovali za slobodu.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Pavol Slota, predseda národnej strany DOMOV, spolu s novinárkou Michalou Gánovskou navštívili vojnou postihnuté oblasti Donbasu, aby priniesli autentický pohľad na život v tejto konfliktne zóne. Ich cesta do Donecka, Avdejevky, Mariupolu a ďalších miest sa stala základom dokumentu Voľba národa – svedectvo z Donbasu.