Polícia sa snaží zastaviť „primitívne bludy“. Neukrajinskí utečenci odlietajú domov
Konflikt na Ukrajine sa dotkol všetkých ľudí, ktorí žili na jej území. Medzi ľuďmi utekajúcimi za bezpečnými podmienkami sa nenachádzajú len Ukrajinci, ale aj ľudia inej národnosti, ktorí na Ukrajine študovali, žili a pracovali. Na Slovensku sa tak začali šíriť dezinformácie, ktoré sa postupne vyvracajú.
Polícia Slovenskej republiky na svoj facebook začala pridávať viacero informácií o utečencoch inej farby pleti. „Povieme vám šokujúcu informáciu. Na Ukrajine žili, pracovali a študovali aj černosi a Arabi. Nikomu to nehovorte,“ vysvetľujú. Pripravili si aj videoseriál s utečencami, ktorí opisujú svoje ďalšie plány. Chcú sa vrátiť do svojich domovín, idú za svojimi príbuznými do sveta, no v najlepšom prípade by chceli doštudovať na Ukrajine.
Takmer 90% migrantov prichádzajúcich cez východnú hranicu je práve Ukrajinského pôvodu, no aj napriek tomu sa medzi Slovákmi začali šíriť hoaxy. „Neustále sa šíria dezinformácie o tom, ako sa nám tu promenádujú utečenci neukrajinci, ktorí nemajú nič spoločné s vojnou na Ukrajine,“ v statuse vysvetľuje polícia.
>>> VIAC FOTO V GALÉRII. <<<
Včera zo Slovenska odišlo lietadlo s repatriantmi – neukrajinskými utečencami. Prevažne to boli ľudia z Indie a Maroka. Konkrétne išlo o 187 ľudí. Polícia sa neustále snaží upozorňovať na šírenie nepravdivých informácií šíriacich sa v tejto mimoriadnej situácii. “Podsúvanie tézy o tom, že nás tu prišli pomaly obsadiť neukrajinskí utečenci, nemá nič spoločné s realitou a jej jedinou úlohou je vyvolať informačný chaos a rozoštvať proti sebe solidárnu spoločnosť,” dodáva polícia.
(VT)
Galéria
Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Košičania si zatiaľ za odpad priplácať nebudú. Poslanci mestského zastupiteľstva zmenu príslušného všeobecne záväzného nariadenia neschválili, napriek tomu, že hlasovali tajne. Poplatok na osobu za kalendárny rok mal podľa návrhu stúpnuť zo súčasných 57 eur na 65 eur.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.