Polícia vyvracia hoax o vysokom množstve hospitalizácií po očkovaní v Spojenom kráľovstve
Polícia vyvracia hoax o tom, že v Spojenom kráľovstve je až 60 percent hospitalizovaných na koronavírus po očkovaní druhou dávkou. Podľa polície to nie je pravda, ide však o chybu, ktorú spôsobili oficiálne orgány v Spojenom kráľovstve. Polícia o tom informuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti.
Podľa polície ide o informačnú chybu, ktorú musel korigovať vedúci predstaviteľ vlády Spojeného kráľovstva pre vedu a výskum Sir Patrick Wallace. „Do médií sa naozaj z oficiálnych zdrojov dostala informácia, podľa ktorej až 60 percent z aktuálne hospitalizovaných pacientov, ktorí ochoreli na COVID-19, je plne zaočkovaných. Uvedený predstaviteľ britskej vlády vydal oficiálnu opravu, ktorá hovorí opak – ide o 60 percent ľudí, ktorí nie sú vôbec zaočkovaní,“ konštatuje polícia na sociálnej sieti.
Polícia nezverejnila žiadnych konkrétnych šíriteľov tejto informácie, ale apeluje, aby si každý, kto šíri podobné informácie, vopred overil ich pravosť.
Zdroj: (SITA, kh;jme)
Odporúčané články
Mesto Košice začalo na základe žiadosti obyvateľov sídliska pripravovať všetky legislatívne kroky, aby mohli poslanci včas pozastaviť alebo odložiť účinnosť plánovaného spustenia regulovaného parkovania na sídlisku Košického vládneho programu (KVP). Iniciatívu plánujú uznesením podporiť aj miestni poslanci na KVP.
Mesto pokračuje v modernizácii a digitalizácii služieb pre občanov. Získalo externé financovanie z eurofondov na rozvoj projektu Konto Košičana, ktorý má uľahčiť a zjednodušiť komunikáciu občanov s mestom. Mesto spustilo projekt Konto Košičana v pilotnej verzii na webe kontokosicana.kosice.sk v lete 2024 a aktuálne je v ňom registrovaných viac ako 10 000 obyvateľov.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.