Polícia zadržala troch cudzincov, hranice prekročili neoprávnene
Polícia zadržala v blízkosti hranice pri Vyšnom Nemeckom (okres Sobrance) troch cudzincov. Išlo o dvoch štátnych príslušníkov Líbye a jedného Alžírčana. Traja neplnoletí bez cestovných dokladov v skorých ranných hodinách ešte v stredu 4. augusta neoprávnene prekročili hranicu, zaznamenali ich kamery. Informovala o tom hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.
Do oblasti boli okamžite vyslané hliadky. Troch cudzincov skontrolovali krátko po incidente policajti Oddelenia hraničnej kontroly (OHK) PZ Vyšné Nemecké v pôsobnosti RHCP. Následne ich predviedli na oddelenie.
„Keďže predvedení cudzinci boli neplnoletí, bol kontaktovaný orgán sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately Michalovce, pracovisko Sobrance. Pri spisovaní zápisnice boli prítomní tlmočníci z anglického a francúzskeho jazyka a pracovníčka Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Michalovce,“ opísala Kopernická. Po vykonaní potrebných úkonov maloletých cudzincov bez sprievodu prevzala pracovníčka ÚPSVaR. Umiestnení budú v Centre pre deti a rodinu v Medzilaborciach.
Zdroj: (SITA, mt;fa)
Odporúčané články
Stavebný úrad mesta Košice je najväčším stavebným úradom na Slovensku. V uplynulom roku vydal v rámci svojich štyroch pracovísk celkovo 154 územných rozhodnutí a 280 stavebných povolení, vrátane rozhodnutí o predlžení platnosti stavebného povolenia, o zmene stavby pred dokončením a v spojenom územnom a stavebnom konaní.
Najvyšší súd SR zamietol sťažnosti Daniela Bombica proti prijatiu obžaloby na jeho osobu Špecializovaným trestným súdom ako aj proti tomu, že ho ŠTS ponechal vo väzbe. Informoval o tom spravodajský portál Aktuality.sk, ktorému to potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.
Polícia vyzýva motoristov, aby mysleli na prezutie zimných pneumatík včas, a takisto, aby mysleli na ďalšie povinnosti, ktoré by mali splniť pred jazdou počas zimného obdobia. Za nesplnenie týchto povinností hrozí vodičom mastná pokuta!