Ponuky na nákup pásových obrnených vozidiel predložili štyri krajiny
Ministerstvo obrany SR (MO SR) ukončilo 31. januára 2022 ponukové konanie na nákup pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel (PBOV a POV). Ponuky predložili štyri krajiny, konkrétne Maďarsko, Švédsko, Španielsko a Poľsko.
Od 22. februára bude ponuky vyhodnocovať odborný projektový tím a na základe jeho hodnotenia bude vypracovaná štúdia uskutočniteľnosti a ďalšie materiály tak, aby bolo možné pripraviť odporúčanie pre Vládu SR do konca júna. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.
Vláda 8. septembra schválila začatie obstarávania obrnených vozidiel. Kabinet odobril nákup 76 kusov bojových obrnených vozidiel 8×8 za 332,2 milióna eur a 152 kusov pásových bojových obrnených vozidiel a pásových obrnených vozidiel za 1,739 miliardy eur.
Zdroj: (SITA, kh;mb)
Odporúčané články
Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja Majo Porvažník a kandidát na primátora Košíc Martin Mudrák dnes spoločne oznámili spustenie crowdfundingovej kampane na Donio na podporu ich spoločného projektu „Žeby dobre bolo“. Ide o prvú komplexnú a profesionálnu víziu, ktorej cieľom je zmeniť Východné Slovensko a Košice z prežívajúceho regiónu na miesto európskeho významu.
V Košiciach začalo fungovať jedinečné Centrum integrovaných zdravotno-sociálnych služieb, ktoré ponúka koordinovanú podporu na jednom mieste.
O zmene nebezpečnej križovatky pri amfiteátri na Festivalovom námestí sa hovorí už dlhé roky. Obyvatelia Košíc si môžu všimnúť obrovské žeriavy na stavbe polyfunkčného objektu, zmenu dopravy je badať na časti Starej spišskej cesty. Práce na zmene križovatky mali podľa magistrátu začať v septembri tohto roka. Prevažnú časť má budovať developer. Mesto sa finančne bude podieľať na prestavbe križovatky spolu s investorom CTR.