Poslancov čaká hlasovanie o opatreniach na pomoc rodinám. TAKTO bude vyzerať prídavok na dieťa
O opatreniach na pomoc rodinám, o novej dani pre spoločnosť Slovnaft a o sociálnej pomoci pre odídencov z Ukrajiny by mali dnes predpoludním hlasovať poslanci. Ide o sériu troch zákonov, ktoré by mal parlament posunúť do druhého čítania. Poslanci o nich rokujú v takzvanom zrýchlenom režime.
Dieťa vo veku päť až 18 rokov môže získať príspevok na voľnočasové aktivity vo výške 50 eur. Cieľom je finančná podpora voľnočasových aktivít dieťaťa v oblasti vzdelávania, športu a kultúry tak, aby boli tieto aktivity prístupnejšie čo najväčšej skupine detí. Prídavok na dieťa sa má od júla tohto roka zvýšiť zo súčasných 25,88 eura na 30 eur a od začiatku budúceho roka na 50 eur. Stúpnuť má aj daňový bonus na nezaopatrené deti. Ráta s tým návrh zákona o financovaní voľného času dieťaťa.
Parlament má v závere schôdze voliť komisára pre deti. O tento post sa uchádzajú štyria kandidáti – Natália Blahová, Janette Motlová, Jozef Mikloško a Júlia Lindtnerová. Na poslancov čaká aj voľba jedného člena Správnej rady Ústavu pamäti národa na šesťročné funkčné obdobie. Zákonodarcovia budú vyberať z troch kandidátov, ktorými sú Patri Dubovský, Miroslav Lehký a Jerguš Sivoš.
Zdroj: (SITA, kh;isu)
Odporúčané články
Košice si v nedeľu 17. novembra pripomenuli 35. výročie Nežnej revolúcie, ktorá patrí medzi kľúčové historické udalosti Československa. Nenásilný odpor ľudí v novembri 1989 priniesol zmenu, ktorá ukončila obdobie totalitného režimu a nastolila demokratické princípy, slobodu a práva pre všetkých občanov.
Donald Trump v príhovore oslovil svojich podporovateľov s posolstvom, ktoré má predznamenať začiatok nového obdobia pre Spojené štáty americké. Podľa aktuálnych informácií má Trump získaných 267 elektorálnych hlasov, zatiaľ čo jeho konkurentka z Demokratickej strany Kamala Harrisová disponuje 224 hlasmi. Kandidát, ktorý získa aspoň 270 hlasov zo Zboru voliteľov, sa stáva víťazom volieb.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.