Pošta bude dezinfikovať priestory častejšie. Ide o prevenciu pred šíriacou sa žltačkou
Slovenská pošta zvyšuje v súvislosti so šírením žltačky typu A v Košiciach a okolí frekvenciu dezinfekcie klientských i neklientských priestorov. Zároveň ponúka svojim zamestnancom z ohrozených oblastí bezplatné očkovanie proti tomuto ochoreniu

Zamestnanci sú v dennom kontakte
„Priestory pôšt, pracovníci pôšt a aj poštoví doručovatelia sú vystavení každodennému priamemu kontaktu s klientmi, čo v prípade šíriacich sa infekčných ochorením vyžaduje prijímanie hygienických a iných opatrení na ochranu zamestnancov a klientov aj zo strany Slovenskej pošty,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková.
Mohlo by vás zaujímať: V Košiciach a okolí vyčíňa žltačka
Počty nakazených v Košiciach stúpajú
V piatok (24. 3.) prijala Detská fakultná nemocnica Košice ďalších 12 pacientov s diagnózou infekčnej hepatitídy typu A, čím sa zvýšil počet hospitalizovaných detí s touto diagnózou na 33. Aktívne ohnisko sa momentálne vyskytuje v marginalizovanej komunite v Moldave na Bodvou (okres Košice-okolie). Nákaza vypukla vlani v decembri na sídlisku Luník 9 a začiatkom marca tohto roku pribudlo ďalšie ohnisko v osade v Moldave nad Bodvou. Situácia na Luníku 9 je už momentálne stabilizovaná.
Mohlo by vás zaujímať: V Košickej nemocnici sa zvýšil výskyt hepatitídy typu A
Galéria






Žltačka je spočiatku ľahko zameniteľná
Žltačka je vírusové infekčné ochorenie, ktoré ma väčšinou jasné príznaky, no nie je vždy tomu tak, a v niektorých prípadoch, najmä u detí, je bezpríznaková. Túto chorobu si môžete na samom začiatku zameniť s chrípkou, črevnými problémami, nevoľnosťou či zvýšenou teplotou. V nasledujúcich dňoch sa však zjaví žltačka, tmavý moč alebo svetlá stolica. U detí sa však príznaky nemusia dostaviť vôbec.
>>>AKO SA CHRÁNIŤ PRED ŽLTAČKOU<<<
Zdroj: SITA (mlu)/NM
Odporúčané články

Mesto Košice vystupuje po dlhých mesiacoch z rozpočtového provizória a v tomto roku tak bude hospodáriť s takmer 300 miliónmi eur. Napriek pozitívnej správe však samotní predstavitelia košickej samosprávy nie sú z výsledku vôbec nadšení.

Košický arcibiskup Alojz Tkáč zomrel dnes (23. 5.) v ranných hodinách. Neúnavný pastier zasvätil celý svoj život budovaniu Božieho kráľovstva a ohlasovaniu Božieho slova. Informuje o tom Košická arcidiecéza.

Košice čoskoro obohatí ďalší klenot. Je ním nový mestský rezort VILLA SANDY, ktorý plánuje otvoriť svoju prvú fázu už tento rok. Aktuálne rezort spúšťa nábor pracovníkov.