Požiar v budove na Južnej triede v Košiciach hasiči zlikvidovali
Požiar v budove na Južnej triede v Košiciach hasiči zlikvidovali. Ako TASR informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), z priestorov zachránili celkom 34 osôb, z ktorých nikto neutrpel žiadne zranenia.
„Požiar vypukol na treťom poschodí, pričom z budovy sa šíril hustý čierny dym. Zasahujúcim hasičom sa podarilo požiar za niekoľko minút zlikvidovať a momentálne odvetrávajú zadymené priestory,“ uviedla.
V budove podnikateľského centra Strojár začalo horieť v stredu popoludní. Vo vyšších poschodiach je zriadená turistická ubytovňa.
Zdroj: TASR (bh)
Odporúčané články
V obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zasahovali v utorok ráno hasiči pri požiari expedičného skladu. Oheň bol podľa informácií ohlásený krátko po 5:30.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Úvodnou diskusiou na tému obnovy legendárneho košického Kina Družba a jeho plánovanej premeny na moderné kultúrne centrum, sa včera v priestoroch obchodného centra Aupark začalo interaktívne podujatie „Mesto v meste“.