Požiar v trebišovskej nemocnici spôsobila manipulácia s otvoreným ohňom
Krátko po 1:00 hodine v noci zasahovali trebišovskí hasiči pri požiari na 3. poschodí pavilónu psychiatrického oddelenia nemocnice v Trebišove, v priestoroch prenajatých zariadeniu opatrovateľských služieb.
Oheň vypukol v jednej z izieb, kde zhorela posteľ, stolík a textílie. Personálu zariadenia sa ešte pred príchodom hasičov podarilo požiar uhasiť. Hasiči po príchode skontrolovali všetky priestory a zadymené miestnosti odvetrali prirodzeným spôsobom, aby minimalizovali riziko pre hospitalizovaných pacientov v nezadymených častiach budovy. Podľa zistení hasičov bola príčinou požiaru manipulácia s otvoreným ohňom. Pri incidente nedošlo k zraneniam ani úmrtiam.

(META/ Hasičský a záchranný zbor – Košický kraj)
Odporúčané články
Pre kresťanov sa v stredu začína pôst, ktorý je prípravným obdobím pred Veľkou nocou a trvá 40 dní. Kresťania si v tomto období pripomínajú utrpenie Ježiša, ktoré smeruje k jeho smrti na kríži, preto sa v tomto čase nekonajú sobáše ani zábavy.
V závere roka 2025 sme informovali o tom, že wellness centrum v Národnom olympijskom centre plaveckých športov (NOCKE) pripadlo do nájmu firme mestského poslanca Miroslava Špaka a jeho firme SPAK, s. r. o. Pár dní pred Vianocami ohlásil poslanec Špak v rámci projektu KW360 využívanie fitness a wellness centra v NOCKE za symbolický jednorazový poplatok. Problém je, že SPAK s.r.o. prevádzkuje wellness. Fitness centrum prevádzkuje Naytilus Fitness, ktorý sa od Špakovho projektu dištancoval.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.