Poznáme prvé dieťa nového roka, narodilo sa minútu po polnoci
Novoročné bábätko sa narodilo na východnom Slovensku, konkrétne v Humennom. Humenská nemocnica však nie je jediná, ktorá sa môže tešiť z novoročného zázraku.
Prvé dieťatko roka 2022 v nemocnici v Humennom prišlo na svet minútu po polnoci. Hovorkyňa Svet zdravia Bianka Krejčiová pre TASR uviedla, že je ním chlapček, ktorý dostal meno Artur James. “Artur váži 3150 gramov a meria 48 centimetrov. Narodil sa mamičke Márii ako prvorodené dieťa,” doplnila.
Prvý tohtoročným prírastkom vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) J.A. Reimana v Prešove je chlapec. Primár tamojšieho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Jozef Dzurilla informoval, že váži 2810 gramov a meria 47 centimetrov, rodiča mu dali meno Brajen.
Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline sa nad ránom tiež dočkali chlapčeka. Prvé bábätko sa narodilo 1. januára o 4:05 hod. Malý Leo prišiel na svet s mierami 50 centimetrov a 3230 gramov. Dieťa sa spontánne narodilo mame Monike z Kamennej Poruby.
Zdroj: (TASR, FB/Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina, DK)
Odporúčané články
Vyšetrovateľ skončil vyšetrovanie prípadu, v ktorom si muž z Košíc zadovažoval zbrane a hromadil výbušniny, zároveň bola podaná obžaloba. Ako informovala hovorkyňa Krajskej prokuratúry v Košiciach Jarmila Janová, ide o mediálne sledovaný prípad z vlaňajška.
Mesto Košice v spolupráci s Košickou arénou pripravilo pre obyvateľov aj návštevníkov metropoly východu obľúbenú zimnú aktivitu. Brány Steel arény sa v prvých januárových dňoch otvoria pre verejné korčuľovanie, ktoré vyvrcholí stretnutím s hokejovými profesionálmi.
Rýchlostná cesta R4 je v smere od Šebastoviec na Milhosť momentálne uzatvorená, dôvodom je požiar kamiónu. Na sociálnej sieti o tom informuje Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.