Pozor na dva medvede, ktoré sa pohybujú v okolí Košíc!

Do dnes si iste viacero ľudí žijúcich v Košiciach či v okolí myslelo, že stretnúť medveďa v okolitých lesoch nie je veľmi možné. V súčasnosti je však opak pravdou. Ako informovala polícia na svojej sociálnej sieti, do správ dnes dostali informáciu o výskyte medveďov blízko Košíc.
Dnes (3. 7.) prijala polícia na svojej sociálnej sieti správu o tom, že sa v okolí Bankova vyskytujú dva medvede. Túto informáciu potvrdilo podľa polície niekoľko zdrojov, preto polícia odporúča byť v tejto oblasti obzvlášť ostražitý.
Polícia ďalej potvrdila, že doposiaľ v Košiciach neeviduje žiadny útok medveďa na človeka.

Podľa informácií, ktoré nám poskytla policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, o výskyte medveďa bola na linke 158 vyzrozumená aj polícia. Na základe podnetu následne uvedený úsek skontrolovali, no nanešťastie v daný moment nespozorovali ani jedného medveďa. ,, O skutočnosti bol políciou vyrozumený lesný hospodár združenia Čermeľ, ktorý uviedol, že o situácii je informovaný a budú úsek monitorovať – uviedol, že medveď sa nachádza vo svojom prirodzenom prostredí, nepribližuje sa k dedinám, doposiaľ neútočil a nenapádal ľudí. Telefonicky boli vyrozumení aj starostovia mestskej časti Kavečany a mestskej časti Košice Sever,” uviedla ďalej Ivanová.
Správu budeme aktualizovať.
(jl)
Odporúčané články

V súvislosti s modernizáciou električkovej trate na sídlisku Nad jazerom a výlukou električkovej dopravy na celom úseku trate od Važeckej po križovatku VSS, došlo z nedele na pondelok na základe požiadavky Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) k zmene signálneho plánu na svetelne riadenej križovatke pod mostom VSS.

Výstavu „100 rokov súbojov s malou loptičkou” si záujemcovia budú môcť pozrieť do 12. októbra tohto roka. Ako ďalej informovalo STM, usporiadateľmi výstavy sú okrem neho Slovenské olympijské a športové múzeum a Slovenský stolnotenisový zväz.

V Košiciach žilo pred druhou svetovou vojnou približne 60-tisíc obyvateľov, z nich bolo približne 12 500 Židov. Väčšina žila v južnej časti mesta, kde vyrástli i viaceré synagógy, približuje pre agentúru SITA kurátorka Galérie Ľudovíta Felda v Košiciach Jana Teššerová. Deportácie Židov z Košíc sa začali až v roku 1944, keďže mesto od prvej viedenskej arbitráže v roku 1938 patrilo pod Maďarsko. Deportovaných bolo 15 807 Židov, a to nielen zo samotného mesta, ale aj z blízkeho okolia.