Pozrite si, ako dopadli voľby v Košickom kraji
V Košickom kraji v sobotňajších (29. 2.) parlamentných voľbách zvíťazilo hnutie OĽaNO, keď zaň hlasovalo 26,28 percenta zúčastnených voličov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Na druhom mieste v kraji skončil Smer-SD so ziskom 17,54 percenta hlasov. Tretie bolo hnutie Sme rodina, ktoré volilo 8,36 percenta voličov, a štvrtá ĽSNS s výsledkom 7,76 percenta hlasov. Poradie strán na prvých miestach v Košickom kraji tak kopíruje celoslovenské výsledky.
Strana Za ľudí získala v kraji 6,51 percenta hlasov, koalícia PS-Spolu 5,46 percenta a SaS 5,19 percenta. Menej ako päť percent dosiahli Maďarská komunitná spolupatričnosť (4,66 percenta), KDH (4,41 percenta), Vlasť (3,09 percenta), Dobrá voľba (3,07 percenta) Most-Híd (2,72 percenta) a SNS (2,65 percenta). Ostatné strany získali menej ako jedno percento hlasov.
[article slug=”vitazom-volieb-by-malo-byt-olano-ps-spolu-a-kdh-su-zatial-mimo-parlamentu”][/article]Aj v Košiciach vyhral Matovič
Aj v meste Košice vyhralo OĽaNO, a to so ziskom 28,31 percenta hlasov, pred Smerom-SD s podporou 14,19 percenta voličov. Tretia skončila strana Za ľudí, ktorá má 9,67 percenta, štvrtá koalícia PS-Spolu dosiahla 8,64 percenta. Nasleduje Sme rodina s výsledkom 8,40 percenta, SaS – 8,38 a ĽSNS – 5,47 percenta. Zvyšok strán neprekonal päťpercentnú hranicu.
OĽaNO okrem Košíc vyhralo aj v okresoch Košice-okolie, Spišská Nová Ves, Rožňava a Trebišov. Smer-SD získal najviac hlasov v okresoch Sobrance, Gelnica a Michalovce.
Volebná účasť v Košickom kraji dosiahla 58,65 percenta, v rámci všetkých krajov bola najnižšia. Najviac voličov prišlo hlasovať v Košiciach (63,18 percenta), najmenej v okrese Trebišov (52,24 percenta).
[ad][/ad](TASR)
Odporúčané články
Mestská časť Košice-Západ hostila nezabudnuteľné podujatie pod názvom Halloween na Terase, ktoré prilákalo mladších aj starších obyvateľov Terasy. Miestom osláv sa stal areál okolo Átrium klubu v Zuzkinom parku, kde sa návštevníci tešili z pestrého programu, pripraveného práve na počesť jedného z najobľúbenejších sviatkov roka.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.