Prachstory pri Hornáde
Prach si a v prach sa obrátiš. Tento citát poznajú hlavne veriaci. K jeho naplneniu však intenzívne pomáha aj firma, ktorá medzi Priemyselnou ulicou a Hornádom drví stavebný odpad.
Fotografia zaujala ľudí na sociálnej sieti. „Kde to žijeme, že to podniku, ktorý robí tento bordel, vôbec neprekáža…“ píše sa v jednom statuse. Oslovili sme preto Odbor starostlivosti o životné prostredie na Okresnom úrade v Košiciach.
„Danou vecou sa už intenzívne zaoberáme. Z objektívnych dôvodov sa však počas vyšetrovania nebudeme k nej bližšie vyjadrovať, a to až do právoplatného ukončenia konania,“ uviedla pre KOŠICE:DNES vedúca odboru Henrieta Halászová.
[ad][/ad]Odporúčané články
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Na webe beží petícia za odstránenie symbolov komunistického režimu z Námestia osloboditeľov v Košiciach. Občania podpísaní pod petíciou požadujú od mesta aby podniklo kroky vedúce k odstráneniu kosákov a kladív z pamätníka. Tento krok zdôvodnili štyrmi hlavnými dôvodmi. Ide o odsúdenie komunistického režimu, ktorý je podľa zákona označený za „zločinecký, nemorálny a protiprávny”. Organizátori petície považujú symboly na pomníku za propagáciu komunizmu, argumentujú, že je to v rozpore so základnými hodnotami demokratickej spoločnosti.
V Univerzitnej nemocnici L. Pasteura (UNLP) v Košiciach podalo k dnešnému dňu výpoveď 263 lekárov. Podľa informácií, ktoré poskytla Ladislava Šustová, vedúca Komunikačného odboru UNLP, sa výpovede týkajú výlučne lekárov a žiadne z nich neboli podané zo strany zdravotných sestier.