PREHĽAD UDALOSTÍ (15. 5.): Ľvov zasiahli štyri ruské rakety
16:50 Ozbrojené sily na frontových líniách nasadili viacero amerických húfnic M-777
Ukrajina podľa generálneho štábu ozbrojených síl krajiny na frontových líniách nasadila viacero húfnic M-777 po tom, ako USA krajine dodali 89 z 90 týchto sľúbených delostreleckých systémov. Húfnice sú súčasťou nedávneho amerického balíčka pomoci Ukrajine v hodnote 800 miliónov dolárov. Informuje o tom portál news.sky.com. (SITA, bn)
15:51 Šéf ukrajinskej diplomacie v Nemecku diskutoval s ministrom zahraničia USA
Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba informoval, že sa v Nemecku stretol so šéfom americkej diplomacie Antonym Blinkenom. „Ďalšie zbrane a iná pomoc sú na ceste na Ukrajinu,” uviedol ukrajinský minister v nedeľu na mikroblogovacej sieti Twitter. (edition.cnn.com, SITA, bn)
12:32 Zástupca šéfa NATO zagratuloval Kyjevu k víťazstvu ukrajinskej skupiny v Eurovízii
Zástupca generálneho tajomníka NATO Mircea Geoana zagratuloval Kyjevu k tomu, že ukrajinská skupina Kalush Orchestra zvíťazila v tohtoročnej súťaži Eurovízia s piesňou Stefania, ktorá sa stala hymnou Ukrajincov počas ruskej invázie. (bbc.com, SITA, bn)
10:25 Do mesta Zaporožie dorazil konvoj áut s utečencami z Mariupoľa
Veľký konvoj osobných áut a dodávkových vozidiel s utečencami z mesta Mariupoľ v sobotu v noci dorazil do mesta Zaporožie, ktoré je na území pod kontrolou ukrajinskej vlády. Konvoj niekoľko dní čakal, aby mu ruská armáda odchod povolila. Mariupoľ, ktorý je takmer celý pod kontrolou ruských síl, bol počas vojny zrovnaný so zemou. (news.sky.com, SITA, bn)
10:09 Štyri ruské rakety zasiahli Ľvovskú oblasť
Štyri ruské rakety v nedeľu ráno zasiahli región mesta Ľvov na západe Ukrajiny. Guvernér Ľvovskej oblasti Maksym Kozyckyj uviedol, že rakety dopadli na objekt vojenskej infraštruktúry a jeden človek bol zranený. „Objekt je úplne zničený. Podľa predbežných informácií nie sú obete na životoch,” dodal. (news.sky.com, SITA, bn)
Odporúčané články
V stredu 19. novembra došlo v ranných hodinách k vykoľajeniu vlaku ZSSK. Ako informoval portál railpage.net, keďže došlo k poškodeniu trate, možno očakávať meškania vlakov a nástupištia č. 1 a č. 2 sú mimo obsluhy.
Symbolicky na Medzinárodný deň študentstva a v deň výročia študentských protestov, ktoré pred 36 rokmi odštartovali Nežnú revolúciu vzniklo dnes v Košiciach Mestské stredoškolské zastupiteľstvo (MSZ).
V dôsledku výstavby apartmánového domu na Námestí osloboditeľov vznikol na Palárikovej ulici problém s parkovaním. V súčasnosti majú tri parkoviská na tejto ulici povahu návštevníckeho parkoviska v pásme BN. Cez deň je parkovanie na týchto parkoviskách spoplatnené, v noci bezplatné. Nové VZN prijaté na zastupiteľstve 13. novembra zmení parkovanie na dvoch z troch parkovísk.

