PREHĽAD UDALOSTÍ (7. 10.): Od začiatku vojny padlo už 61 680 ruských vojakov

15: 30 Od začiatku vojny padlo už 61 680 ruských vojakov
Od začiatku vojny na Ukrajine už podľa Kyjiva prišlo o život 61 680 príslušníkov ruských ozbrojených síl. Ukrajina zároveň tvrdí, že ruská armáda stratila celkovo 5 093 obrnených bojových vozidiel pechoty. Zničených bolo aj 2 466 ruských tankov, 233 vrtuľníkov a 266 lietadiel. Informuje o tom portál news.sky.com, ktorý však dodáva, že tieto údaje nedokáže nezávisle overiť. (SITA, ab, dm)
15:27 Rusi celú noc ostreľovali oblasť pri meste Nikopoľ
Okrem obyvateľov ukrajinského mesta Zaporižžia zažili v ostatných hodinách ruské ostreľovanie i ľudia v neďalekom Nikopoli v Dnipropetrovskej oblasti. Referuje o tom spravodajský web CNN. (SITA, dm, hb)
11:09 Počet obetí raketového útoku na mesto Zaporožie stúpol na 11
Počet obetí ruského raketového útoku na obytné budovy v ukrajinskom meste Zaporižžia stúpol na jedenásť. Ukrajinskí záchranári v piatok uviedli, že z trosiek budov, ktoré zasiahli modifikované rakety S-300, vyslobodili 21 ľudí. (SITA, ab, dm)
Odporúčané články

Detská historická železnica v Košiciach pripravuje na víkend 16. a 17. augusta podujatie Dni parnej nostalgie, ktoré na stanici Čermeľ ponúkne jazdy historickými vlakmi, sprievodný program a novinku v podobe Klubu Vlakovej patroly Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

Skateboardista a slovenský olympionik Richard Tury sa chce pokúsiť o ďalšiu kvalifikáciu na olympiádu. Ako uviedol v rozhovore, ak mu to dovolí zdravie, rád by sa pokúsil kvalifikovať aj na letné olympijské hry, ktoré by mali byť o tri roky v americkom Los Angeles.

Obyvatelia Košíc sa budú musieť v budúcom týždni pripraviť na zvýšenú hlučnosť.