Premiér má určitú hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje hnutia Sme rodina

Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) má určitú hranicu, za ktorou už nebude akceptovať postoje hnutia Sme rodina. Povedal to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár aktuálne nepodporuje tri veľké reformy vlády – reformu nemocníc, súdnej mapy a národných parkov. Heger bližšie neprezradil, v akom prípade by už neakceptoval správanie koaličného partnera, nepodporenie reforiem by však považoval za „červenú čiaru“. Sme rodina by si však podľa neho malo uvedomiť, že reformy odstraňujú nefunkčné mechanizmy v štáte.
„Reformy chce 70 percent ľudí, pretože odstraňujú to, čo v štáte nefunguje. Predpokladám, že každý z nás chce, aby sme mali funkčný štát. Nereformy spôsobia omnoho väčšiu škodu. Tam, kde nereformy spôsobia škodu, reformy posunú Slovensko dopredu,“ povedal Heger.
Podľa premiéra Sme rodina hlasovalo za programové vyhlásenie vlády, ktoré jasne pomenovalo reformy, ktoré chce vláda uskutočniť. Premiér plánuje s hnutím Sme rodina viesť rokovania, na ktorých sa chce s jeho členmi baviť o ich podpore. Ak by sa však hnutie rozhodlo napokon reformy nepodporiť, bol by to podľa neho „výsmech do tváre občanom“. Zároveň by si nevedel predstaviť ďalšie fungovanie so Sme rodina.
Zdroj: (SITA, mky;jme)
Odporúčané články

Bývalý poslanec a právnik Juraj Šeliga (Demokrati) upozornil na prípad, ktorý podľa neho poukazuje na možné zlyhania v radoch polície. Vo svojom príspevku na sociálnej sieti uviedol, že pri nedávnej protidrogovej akcii na východnom Slovensku mal byť v aute s podozrivou dílerkou nájdený aj riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) Košice Štefan Szalontai.

Mestská časť Košice-Západ spúšťa ďalší ročník iniciatívy zameranej na revitalizáciu verejných priestranstiev. Obyvatelia Terasy budú mať možnosť získať záhradnícky materiál na skrášlenie predzáhradiek, pričom projekt odštartuje 5. marca 2025. Celkovo je naň vyčlenených 5 000 eur.

Od 1.4.2025 platí na Slovensku nová daň z finančných transakcií (DFT), ktorú schválila vláda ako súčasť konsolidačných opatrení štátneho rozpočtu. Ide o poplatok, ktorý sa účtuje z odchádzajúcich platieb podnikateľov a právnických osôb. Zavedenie dane prinieslo množstvo otázok, preto prinášame prehľad najdôležitejších informácií.