Premiér v Košiciach diskutoval s víťazmi súťaže Najlepšia študentská firma na svete (FOTO)
Predseda vlády SR Eduard Heger dnes v Košiciach diskutoval s víťazmi súťaže Najlepšia študentská firma na svete. Študenti košického gymnázia na Poštovej ulici získali ocenenie The De La Vega Global Entrepreneurship Award, ktorá sa udeľuje študentským firmám v rámci celého sveta. Informoval o tom tlačový odbor Úradu vlády SR.
„Je skvelé, že už počas štúdia si žiaci môžu vyskúšať reálne podnikanie a zužitkovať tak svoje teoretické znalosti. Takáto skúsenosť je výbornou prípravou na ich ďalší profesionálny život. Som nesmierne rád, že naši stredoškoláci sa vedia prebojovať medzi svetovú špičku,“ uviedol Heger.
„Žiaľ, mnohí naši stredoškoláci po maturite odchádzajú študovať do zahraničia a približne polovica sa už domov nevráti. Tento stav musíme zmeniť. Preto sme prijali novelu vysokoškolského zákona a pre talentovaných študentov máme pripravených 1 400 štipendií ročne vo výške 3 000 eur,“ dodal premiér.
>>>VIAC FOTO NÁJDETE V GALÉRII<<<






Študenti tretieho ročníka v rámci predmetu Aplikovaná ekonómia založili firmu Scribo, ktorá vyrábala recyklovateľné voskové popisovače na biele tabule. S týmto podnikateľským subjektom reprezentovali Slovensko na medzinárodnej súťaži a v konkurencii viac ako milióna študentov z celého sveta obsadili 1. miesto. Aplikovaná ekonómia je voliteľný alebo nepovinný predmet schválený rezortom školstva pre všetky typy stredných škôl. Pri jeho výučbe sa využívajú moderné metódy vzdelávania praktickým interaktívnym zážitkovým spôsobom, tzv. „learning-by-doing“. Predmet sa vyučuje pod záštitou neziskovej organizácie Junior Achievement Slovensko, ktorá pomáha učiteľom rozvíjať u žiakov podnikavosť, ekonomické myslenie, finančnú gramotnosť a zručnosti potrebné na uplatnenie sa na pracovnom trhu.
Zdroj: (SITA, mt;mlu)
Galéria
Odporúčané články
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.
Medzinárodné letecké dni (MLD) SIAF 2026 plánované na 5. a 6. septembra sa na letisku Košice neuskutočnia. Informovali o tom v stredu organizátori s tým, že košické letisko odvolalo svoj súhlas s usporiadaním podujatia z bezpečnostných dôvodov.
Košický arcibiskup Bernard Bober zrejme poslednýkrát vo svojej funkcii slúžil svätú omšu pre ľudí bez domova. Tradičné stretnutie sa konalo v Charitnom dome sv. Alžbety, kde sa každoročne pred Veľkou nocou stretáva s ľuďmi v núdzi.