Prezidentom Slovenskej lekárnickej komory zostáva Ondrej Sukeľ
Prezidentom Slovenskej lekárnickej komory (SLeK) na ďalšie štyri roky zostáva Ondrej Sukeľ. Vo funkcii ho na volebnom sneme potvrdili delegáti SLeK. Prvou viceprezidentkou komory sa stala Miroslava Snopková. Funkciu druhého viceprezidenta bude zastávať Norbert Chano. SLeK o tom informovala v tlačovej správe.

Ilustračné/unsplash.com/Luis Melendez



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
Ondrej Sukeľ je na čele SLeK od roku 2014. Medzi jeho hlavné priority v nadchádzajúcich štyroch rokoch patrí zvyšovanie kompetencií poskytovateľov lekárenskej starostlivosti, ale aj posilňovanie kompetencií stavovských organizácií a rozvoj spolupráce v prospech zlepšovania zdravotnej starostlivosti. „V legislatívnom procese je aktuálne novela zákona o liekoch, ktorá zavádza očkovanie v lekárňach, vďaka čomu budú mať obyvatelia ľahší prístup k očkovaniu napríklad proti chrípke,“ uviedol Sukeľ.
Zdroj: (SITA, su, dm)
Najnovšie články

Súd poslal do väzby muža obvineného z vraždy manželky v Gelnici

Otec dvojročného Vilka prehovoril o náročnej ceste za záchranou syna

Prezident odobril novelu zákona o obecnom zriadení, mení aj zákon o meste Košice



