Pri prieskume severného obchvatu sa našli vojenské granáty
Pri prieskume výstavby severného obchvatu mesta Prešov našli vojenskú muníciu. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

Prešovský samosprávny kraj/META/Koláž K:D



ArtFilm 2026 - Foto z červeného koberca!
Kliknite pre zobrazenie celej galérie
V stredu 15. novembra oznámil 33-ročný muž na linku 158, že počas pyrotechnického prieskumu na stavbe R4 Prešov – severný obchvat, v katastrálnom území obce Fintice (okres Prešov), našli v trávnatom poraste pri rieke muníciu.
Policajná hliadka podľa Ligdayovej miesto nálezu okamžite zabezpečila. „Krajský pyrotechnik po príchode určil, že ide o dva 82 milimetrové delostrelecké granáty z obdobia druhej svetovej vojny,“ skonštatovala policajná hovorkyňa. Munícia bola z bezpečnostných dôvodov zneškodnená na mieste.
Zdroj: SITA (ks)
Najnovšie články

Rozhorúčené Košice ponúkajú na schladenie nielen kúpaliská, parky alebo fontány

NDS dokončila v Košiciach obnovu cesty pri Južnom nábreží v predstihu

Poliklinika v Sečovciach získa RTG prístroj z vládnej dotácie 183.000 eur





