Pribudli štyria nakazení, tri obete a 1 720 zaočkovaných prvou dávkou vakcíny
Za nedeľu pribudli na Slovensku štyria nakazení koronavírusom. Laboratóriá ukončili 1 168 PCR vyšetrení. Počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň sa nezmenil, v nemocniciach je 95 pacientov. Pribudli tri obete ochorenia COVID-19. V nedeľu dostalo prvú dávku vakcíny 1 720 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.
Z antigénových testov malo pozitívny výsledok šesť osôb, v nedeľu ich vykonali 4 544. „V Bratislavskom kraji boli dve osoby pozitívne testované RT-PCR testami, jedna osoba pribudla v Nitrianskom a Prešovskom kraji. Sú medzi mini dvaja muži a dve ženy,“ informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR.
V nedeľu pribudlo 1 720 zaočkovaných prvou dávkou vakcíny, druhú dávku podali 5 703 ľuďom. Celkovo je tak prvou dávkou zaočkovaných už 2 204 467 osôb, druhou dávkou 1 866 295.
V nemocniciach je hospitalizovaných 95 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 46 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú traja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje šesť osôb.
Celkový počet úmrtí „na COVID“ je 12 527 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 456.
Zdroj: (SITA, kh/ d.p.)
Odporúčané články
V novembri sme priniesli článok, v ktorom pedagógovia základných a stredných škôl opisujú nedostatok učiteľov v školách, kde pôsobia. Pýtali sme sa magistrátu aj KSK, ako plánujú tento vypuklý problém riešiť. Mesto v novoprijatom dokumente pomenúva ambície a procesy, ktorými chce zlepšiť školstvo vo svojej pôsobnosti. Kraj sa snaží prepájať školy s odborníkmi z praxe.
Mestskí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili Všeobecne záväzné nariadenie (VZN) mesta Košice o výkone správy verejného osvetlenia a cestnej svetelnej signalizácie. Definuje povinnosti stavebníkov a ďalších osôb, ktoré svojou činnosťou zasahujú do funkčnosti verejného osvetlenia alebo cestnej svetelnej signalizácie vo vlastníctve a správe mesta.
Prezident Peter Pellegrini nepodpíše zákon, ktorým sa transformuje Úrad na ochranu oznamovateľov na Úrad na ochranu obetí trestných činov a oznamovateľov protispoločenskej činnosti ani po prelomení jeho veta parlamentom. Ako uviedol v zverejnenom videu, dôvody, ktoré uviedol pri vetovaní zákona trvajú aj naďalej. Zákon však v prípade prelomenia veta hlavy štátu platí aj bez jej podpisu.