Priechod Vyšné Nemecké otvorili aj pre peších, prechádzajú najmä matky s deťmi
Hraničný priechod Vyšné Nemecké otvorili aj pre peších, Veľké Slemence po novom fungujú nepretržite. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická s tým, že cestujúcich vybavujú priebežne. Na hraničnom priechode Ubľa sú čakacie doby na vstupe na Slovensko aktuálne šesť hodín.
„Vzhľadom na situáciu je hraničný priechod Vyšné Nemecké otvorený aj pre peších, ktorých vybavujeme. Hraničný priechod Veľké Slemence, ktorý je určený len pre peších, je od piatka až do odvolania v prevádzke nonstop,“ povedala.
Slobodná mamička uteká pred vojnou
Slovenské hranice sa snažili prekročiť aj rodiny a mladé mamičky s deťmi. Niektorí si krátili čakanie v tme hraním s deťmi. Jednu mamičku s len mesačným bábätkom prichýlili hraničiari na hraničnom priechode Ubľa. “Toto je následok slovanskej vzájomnosti Vladimira Putina. Mamička bola vybavená prednostne a počas kontroly dokladov ju prichýlili policajti v stanovišti. Ďalej pomôže Červený kríž,” píše v príspevku na sociálnej sieti Polícia Slovenskej republiky.
Polícia Slovenskej republiky ďalej informuje o aktuálnej situácii na hraniciach. “Situácia na východnej hranici s Ukrajinou je pokojná, neevidujeme v súčasnosti ani žiadne čakacie doby. Ukrajina vyhlásila mobilizáciu, preto sa k nám nedostávajú muži vo veku 18-60 rokov. Na ukrajinskej strane nie sú žiadne rozsiahle kolóny,” píšu v ďalšom príspevku na Facebooku. Varujú tiež pred dezinformáciami a šírením paniky. “Poprosíme všetkých nešíriť neoverené informácie a paniku. O skutočnom stave na hraniciach, nech bude akýkoľvek, vás budeme pravidelne informovať,” uzavreli.
Zdroj: (TASR, sem tur, Polícia Slovenskej republiky)
Odporúčané články
Mesto Košice sa pustilo do revitalizácie ďalšieho verejného priestranstva. Stavebné práce aktuálne prebiehajú v parku na Vysokoškolskej ulici, v dotyku s Komenského ulicou v mestskej časti Sever.
Najneskôr do 31. januára 2026 musia všetci, ktorí v tomto roku kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť podať mestu Košice priznanie k dani z nehnuteľností. To je potrebné podať aj v prípade, ak v súvislosti s vlastníctvom nehnuteľností, došlo vlani k takej zmene, ktorá má vplyv na vyrubenie dane. Je to v prípade, ak bolo vydané stavebné povolenie, došlo k skolaudovaniu predtým rozostavanej nehnuteľnosti alebo sa zmenil druh ich pozemku či účel využívania stavby.
Jedna sa odohrala na križovatke Poštovej a Kuzmányho ulice, druhá na ulici Nemcovej. V oboch prípadoch šlo o zrážku chodca s autom. V jednom prípade bol zrejme na vine vodič, v druhom chodec.


