Prípadné zaočkovanie sa bude osobným rozhodnutím Pellegriniho, tvrdí Tomáš
Šéf strany Hlas-SD a expremiér Peter Pellegrini urobí osobné rozhodnutie o tom, či sa dá zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to uviedol opozičný poslanec a jeho stranícky kolega Erik Tomáš. Zároveň pripomenul, že 70 percent voličov strany je zaočkovaných.
„Pán Pellegrini sa sám rozhodne, či na očkovací termín pôjde alebo nie,” povedal Tomáš s tým, že šéf Hlasu „už niečo avizoval“. „Peter Pellegrini rozhodne príde a všetci to budú vedieť,” povedal Tomáš Zároveň kritizoval vládnu koalíciu, že keď niekoho presviedča na očkovanie a popri tom má 80 percent nedôveryhodnosť, ľudí to skôr odradí. „My stále hovoríme to isté, sme za očkovanie, za dobrovoľné očkovanie, sme proti povinnému očkovaniu,” vyhlásil Tomáš.
Podľa predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šípoša verejnosť na rozhodnutie Pellegriniho stále čaká. „On nie a nie sa zaočkovať, stále sa nejakým spôsobom vykrúca, stále hovorí, že prekonal, tuším, že už rok je po prekonaní,” povedal Šípoš s tým, že na druhej strane sa teší, že sa strana Hlas postupne pridáva na stranu podpory očkovania. Zároveň uviedol, že ak je koalícia nedôveryhodná a Hlas dôveryhodný, mali by sa chopiť propagácie očkovacej kampane. „Nech Peter Pellegrini chodí po tých očkovacích centrách a nech presviedča tých ľudí,” dodal.
Zdroj: (SITA, sa;ta)
Odporúčané články
Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR rozbehlo národný projekt Príležitosť pre všetkých. Jeho cieľom je podporiť desegregáciu vzdelávania detí z marginalizovaných rómskych komunít. Projekt za 6,9 milióna eur z európskych zdrojov je súčasťou širšej snahy riešiť segregované vzdelávanie v slovenských školách.
Predseda strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok, pri príležitosti osláv 17. novembra zverejnil stanovisko, v ktorom vyjadril ostrú kritiku opozície, pričom poukázal na potrebu skutočnej demokracie. Vo svojich vyjadreniach nezabudol zdôrazniť hodnoty slobody a rešpektu.
Kontroverzný presun slovenskej vojenskej techniky na Ukrajinu, vrátane systému protivzdušnej obrany S-300, vyvolal vlnu kritiky a podozrení. Na základe správy Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) a trestných oznámení bol zriadený špeciálny vyšetrovací tím s názvom DARCA, ktorý sa zameria na preverenie zákonnosti rozhodnutí predošlej vlády a ich vplyvu na bezpečnosť Slovenska.