Príslušníci finančnej správy zadržali pervitín počas bežnej kontroly (FOTO)
Ozbrojeným príslušníkom finančnej správy z Colného úradu Košice sa podarilo zadržať pervitín. Odhalili ho počas bežnej kontroly, ktorú vykonávali v noci v Rožňave. V utorok o tom informovala hovorkyňa CÚ Košice Katarína Daňková.
Okolo polnoci zastavili príslušníci Colného úradu Košice v Rožňave auto zn. Škoda Felícia, v ktorom sa nachádzala dvojčlenná posádka. Po sprístupnení vozidla vykonali colníci kontrolu a v malej príručnej batožine bola zistená biela kryštalická látka, neskôr potvrdená ako pervitín. Droga bola zabalená v troch malých igelitových uzatvárateľných vreckách, pričom sa spolu s ňou v taške nachádzala aj zatavená injekčná striekačka a uzatvárateľná plastová nádoba s obsahom ďalšej bielej kryštalickej látky. Vodič uviedol, že príručná batožina je jeho, avšak jej obsah mu nepatrí. Komu obsah patrí už uviesť nevedel.

Vodič bol následne zadržaný, nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneným prechovávaním omamných a psychotropných látok. Uvedené podozrenie bolo bezodkladne oznámené a odovzdané vecne a miestne príslušnému orgánu činnom v trestnom konaní v pôsobnosti PZ SR.

Zdroj: (Colný úrad Košice)
Odporúčané články
V metropole východu v súčasnosti prebiehajú viaceré investície do budovania zelenej a modrej infraštruktúry. Jednou z nich je aj projekt Budova MMK – Zelená pochôdzna strecha nad suterénom. Ten má na starosti spoločnosť Stavmont LC z Trenčianskych Stankoviec, ktorá spomedzi ôsmych uchádzačov uspela vo verejnom obstarávaní. Ich víťazná ponuka vo výške 614 470 eur z DPH bola o 34 percent nižšia, než bola predpokladaná hodnota zákazky.
Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR radí dovolenkárom riadiť sa viacerými zásadami, aby sa vyhli zdravotným problémom v zahraničí. V prípade, že cestujete s malými deťmi, ste chronicky chorí pacienti alebo osoby so špeciálnou diétou, odporúča hlavný hygienik SR Ján Mikas navštíviť pred cestou ošetrujúceho lekára.
Mesto Košice opravilo na svojich komunikáciách za uplynulý mesiac 300 m2 výtlkov, ktoré v doterajšom priebehu zimy vznikli kvôli výkyvom počasia. Na zlepšenie stavu komunikácií sa použilo 17 ton náhradnej asfaltovej zmesi Canader, ktorá sa používa na odstraňovanie havarijných stavov využíva najmä počas zimného obdobia.