Príslušníkom finančnej správy na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa podaril významný záchyt (FOTO)
Omamné látky sa na Slovensko pokúsil prepašovať ukrajinský vodič kamióna. Jeho zámery sa však podarilo prekaziť príslušníkom finančnej správy z Pobočky colného úradu Vyšné Nemecké. V skriňovom chladiarenskom návese bol náklad síranu železa ložený v tzv. big bagoch.
Tovar smeroval od ukrajinského odosielateľa príjemcovi na Slovensko. Kamión bol podrobený štandardnej kontrole inšpekčným skenovacím systémom. Počas tejto kontroly bolo označené podozrivé miesto, kde sa mohol nachádzať iný ako deklarovaný tovar. Následne pristúpili príslušníci finančnej správy k úplnej fyzickej kontrole aj s použitím služobných psov vycvičených na detekciu pachových stôp tabakových výrobkov a omamných a psychotropných látok, ktoré taktiež značili podozrivé miesta v podlahe návesu. Označené miesta boli navŕtané a preverené pomocou fibroskopu.
>>> Viac foto nájdete v GALÉRII. <<<
Takto bol odhalený špeciálne vybudovaný úkryt. Po vyrezaní otvorov boli v dvojitej podlahe návesu odkryté dutiny, v ktorých boli uložené podozrivé balíčky zabalené v bielej textílii. Tie boli uložené v priesvitných igelitových vreciach v dutinách podlahy medzi výplňou z polystyrénu a z pur peny. Pri demontáži podlahy príslušníci finančnej správy z úkrytu vybrali 159 balíčkov s obsahom neznámej podozrivej látky v celkovom množstve 33,64 kg. Na mieste bol vykonaný skríningový odpoved na prítomnosť omamných látok s pozitívnym výsledkom.
K prípadu bol privolaný poverený príslušník Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) a vzhľadom na vecnú príslušnosť a podozrenie zo spáchania trestného činu neoprávneného dovozu omamnej látky aj vyšetrovateľ NAKA odbor Východ, ktorému bol prípad odovzdaný. O akú omamnú látku sa jedná, presne určí až laboratórna expertíza. Ukrajinec bol umiestnený do cely predbežného zadržania a bolo mu vznesené obvinenie.
Zdroj: (financnasprava.sk)
Galéria
Odporúčané články
Prvý deň nového mesiaca sa v Košickom kraji už tradične spája s cestami. Od 1. novembra sa totiž začína zimná údržba. Znamená to, že prioritou Správy ciest Košického samosprávneho kraja (KSK) budú činnosti zamerané na údržbu vozoviek vplyvom snehu, ľadu či vetra.
Poslanci Národnej rady SR Anna Záborská a Richard Vašečka predložili do parlamentu návrh zákona, ktorý by zásadne zmenil pravidlá interrupcií na Slovensku. Zákonodarcovia navrhujú znížiť maximálnu zákonnú lehotu na vykonanie interrupcie z doterajších 12 týždňov na iba 8 týždňov.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.