PRVÝ SNEH na Slovensku (FOTO)
Na Slovensku, konkrétne v Tatranskej Lomnici sa v pondelok (9. 10.) objavil prvý sneh na Slovensku. Našu redakciu o tom informoval čitateľ Peter, ktorý sa vybral do Tatier oddýchnuť a zrelaxovať.
Do redakcie nám prišila milá správa od čitateľa Petra, ktorý nás informoval o prvom snehu na Slovensku. Ako v správe uviedol, do Tatranskej Lomnice si prišiel oddýchnuť a užiť si predĺžený víkend a dnes (9. 10.) ho hneď z rána prekvapilo zasnežené okolie.
Ako ďalej píše, prvotné myšlienky boli veľmi pozitívne a úsmevné, až kým si nespomenul, že do Tatier prišiel na letných gumách a na sneh nebol vôbec pripravený.
Galéria








Košice sa zatiaľ snehu obávať nemusia
Ako informuje portál imeteo.sk, Košice sa v najbližších dňoch nemusia snehu vôbec obávať. Aj keď sa od pondelka výrazne ochladilo, postupne sa počas týždňa bude opäť otepľovať a najvyššia teplota cez týždeň bude úctyhodných 21 stupňov Celzia v piatok 13. 10.
Dážď by tento týždeň Košičanov prekvapiť nemal, no počasie bude skôr pochmúrnejšie a oblačné.
Odporúčané články
V dôsledku výstavby apartmánového domu na Námestí osloboditeľov vznikol na Palárikovej ulici problém s parkovaním. V súčasnosti majú tri parkoviská na tejto ulici povahu návštevníckeho parkoviska v pásme BN. Cez deň je parkovanie na týchto parkoviskách spoplatnené, v noci bezplatné. Nové VZN prijaté na zastupiteľstve 13. novembra zmení parkovanie na dvoch z troch parkovísk.
V polovici novembra sme uverejnili článok s prehľadom dostupnosti rôznych druhov zariadení pre seniorov v rámci Košíc. Košický samosprávny kraj zriaďuje dve špecializované zariadenia pre seniorov. Do redakcie sa nám ozvala čitateľka, ktorú nepríjemne prekvapila informácia od zamestanca jedného z týchto zariadení. Jej príbuzného neprijímu, pretože od KSK dostali informáciu, že klientov nemôžu prijímať. Adresovali sme preto otázky na KSK, prečo je to tak a dokedy bude tento stav trvať.
Na Slovensku pribudnú tri psychosociálne centrá, určené budú pre ľudí s úzkosťou, depresiou, traumou či vyhorením. Informovala o tom organizácia Tenenet o.z, ktorá tieto centrá otvorí. Napriek tomu, že na slovensku existujú psychosociálne služby, odborníci upozorňujú, že kapacity a regionálne pokrytie sú stále nedostatočné.