Race Jahodná si cez víkend vyžiada zmeny v MHD
Zmeny v košickej MHD si počas nadchádzajúceho víkendu vyžiadajú automobilové preteky Race Jahodná 2021. Informovala o tomhovorkyňa Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) Vladimíra Petrušová.
„Z dôvodu konania pretekov budú v sobotu (28. 8.) v čase od 11.00 do 19.00 h autobusové spoje linky č. 14 o 12.29, 14.29, 16.29 a 18.29 h z Havlíčkovej a v nedeľu (29. 8.) v čase od 09.00 do 17.00 spoje o 10.29, 12.29, 14.29 a 16.29 h z Havlíčkovej premávať len po zastávku Jahodná, kopec na rázcestí (odbočka z cesty II/547 na Jahodnú),“ spresnila s tým, že zastávka Jahodná, chata nebude v uvedených časoch obsluhovaná.
Zdroj: (TASR, sem, ima/ d.p.)
Odporúčané články
Na Hornáde v nedeľu otvorili novú vodácku sezónu. Tradičná akcia odštartovala ráno spoločným splavom z Veľkej Lodiny a končí sa v Košiciach v blízkosti Ťahanovského mosta.
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začne od stredy (15. 4.) s jarným čistením električkových tratí.
Košice zažívajú ďalšie hromadné prepúšťanie v segmente informačných technológií. Spoločnosť ABB Solutions Slovakia plánuje zrušiť viac ako 60 pracovných miest zo svojho vyše 100-členného lokálneho tímu. Krok prichádza v čase, keď okliešťovanie kapacít ohlásili aj iné nadnárodné spoločnosti pôsobiace v regióne.