Raketové útoky v Ľvove si vyžiadali aj obete na životoch
Šesť ľudí zomrelo pri ruských raketových útokoch na západoukrajinské mesto Ľvov. Jedenásť osôb vrátane dieťaťa utrpelo zranenia, informoval tamojší starosta Andrij Sadovyj. Gubernátor Ľvovskej oblasti Maksym Kozyckyj zase povedal, že osem ľudí utrpelo zranenia.
Kozyckyj uviedol, že mesto zasiahli štyri rakety. Tri z rakiet trafili zariadenia vojenskej infraštruktúry a jeden pneuservis. Pohotovostné tímy podľa jeho slov hasia požiare, ktoré spôsobili rakety.
Šéf ukrajinských železníc Oleksandr Kamyšin uviedol, že strely udreli neďaleko železničných zariadení. Vlakovú dopravu obnovili s určitým meškaním. Kamyšin sa zaviazal, že poškodenú sieť opravia.
Ľvov, ktorý sa nachádza blízko Poľska, a ďalšie časti západnej Ukrajiny boje zasiahli menej ako zvyšok krajiny a mesto bolo považované za relatívne bezpečné útočisko.
Ruská armáda tvrdí, že raketami zasiahla viac ako 20 ukrajinských vojenských cieľov. Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov v pondelok povedal, že presne navádzané zo vzduchu odpaľované strely zničili 16 vojenských zariadení vrátane piatich veliteľstiev, skladu paliva, troch muničných skladov a koncentrácie ukrajinských vojenských vozidiel a personálu na viacerých miestach v Dniperskej, Charkivskej a Zaporižžskej oblasti. Raketami Iskander odpaľovanými zo zeme zase ruské sily podľa hovorcu zničili štyri muničné sklady a tri skupiny ukrajinských vojakov pri mestách Popasna a Kramatorsk na východnej a Jampiľ v strednej Ukrajine. Ruské delostrelectvo zasiahlo 315 ukrajinských cieľov a ruské lietadlá vykonali 108 náletov na ukrajinské jednotky a vojenský materiál, povedal tiež Konašenkov.
Agentúra AP pripomína, že tvrdenia Konašenkova sa nedajú nezávisle overiť.
Zdroj: (SITA, ns)
Odporúčané články
V Košiciach v pondelok 18. novembra zahorela Slovenská kultúrna pochodeň. Išlo o druhé mesto, ktoré v rámci svojej púte navštívila. Predtým bola v Humennom, štafetový protest pokračuje v utorok v Prešove.
Návštevníci verejného cintorína sa počas sviatkov Všetkých svätých a Dušičiek môžu tešiť na nové estetické úpravy, ktoré toto najväčšie pietne miesto na Slovensku dôstojne obohatili.
Na Verejnom cintoríne v Košiciach prebehla obnova centrálneho kríža, ktorý sa od svojho postavenia v roku 1898 stal významným symbolom viery, nádeje a večnosti.