Rezort hospodárstva už eviduje viac ako 3 000 žiadostí firiem o preplatenie nákladov na testovanie
Na Ministerstvo hospodárstva SR prišlo doposiaľ viac ako 3 000 žiadostí firiem o preplatenie nákladov súvisiacich s povinným testovaním ich zamestnancov. Spoločnosti môžu o preplatenie žiadať od 2. februára, rezort pritom očakáva desiatky tisíc žiadostí. „Najčastejšou chybou v žiadostiach je zle vypočítaná suma na preplatenie,” uviedlo ďalej ministerstvo pre agentúru SITA.
Žiadosti podávajú firmy elektronicky cez portál verejnej správy. Nebude im pritom doručované oznámenie o schválení, ale iba oznámenie o prípadnom neschválení spolu s odôvodnením. Rezort hospodárstva spoločnostiam v záujme zníženia administratívnej záťaže a čo najplynulejšieho vybavovania žiadostí odporúča podať jednu spoločnú žiadosť za mesiace december a január. Celkové náklady odhaduje na približne 60 mil. eur.
Zdroj: (SITA, qq;zol)
Odporúčané články
Mesto Košice oznamuje, že až do pondelka 2. februára 2026 je možné podať priznanie k dani z nehnuteľností. To musia elektronicky, klasickou poštou alebo osobne na magistráte podať mestu všetci, ktorí vlani kúpili, predali, dostali do daru alebo darovali nehnuteľnosť. Sadzby dane z nehnuteľností zostávajú na rovnakej výške ako vlani.
„Kráľ Zemplína”, kontroverzný podnikateľ Mikuláš Vareha zomrel. Ako informoval televízia Joj, záchranári resuscitovali Mikuláša Varehu v obci Malý Kamenec niekoľko minút, no neúspešne.
Mestská časť Košice-Staré Mesto spúšťa realizáciu projektu komplexnej rekonštrukcie MŠ Tatranská 23. Cieľom je vytvorenie modernejšieho, bezpečnejšieho a energeticky úspornejšieho prostredia pre deti aj zamestnancov materskej školy.