Rezort vnútra chce obstarať muníciu za desiatky miliónov eur
Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo spolu s Generálnym riaditeľstvom Zboru väzenskej a justičnej stráže verejné obstarávanie na zabezpečenie munície do ručných strelných zbraní. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, celková hodnota zákazky je odhadovaná na 21 572 700 eur bez DPH.
Rezort chce zabezpečiť 180-tisíc kusov nábojov do poloautomatických a automatických ručných zbraní kalibru 5,7×28 milimetrov, 2,5 milióna nábojov do krátkych strelných zbraní kalibru 9×19 milimetrov Luger, 450-tisíc nábojov kalibru 9×19 milimetrov Luger Subsonic, 3, 8 milióna kusov výcvikových nábojov a 385-tisíc brokových nábojov. Rovnako sú predmetom obstarávania náboje do revolverov alebo náboje do ostreľovacích pušiek rôznych kalibrov v desiatkach až státisícoch kusov.
Záujemcovia o dodanie munície môžu ministerstvu predkladať ponuky do 2. júna. Kritériom vyhodnocovania ponúk má byť najvýhodnejšia cena.
Zdroj: (SITA, sa;kh)
Odporúčané články
Dnes bude prevažne oblačno až zamračené a daždivo, s teplotami do 14 stupňov Celzia.
Príslušníci Finančnej správy Slovenskej republiky odhalili na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pokus o nezákonnú prepravu veľkej sumy hotovosti. Bankovky v hodnote približne 450-tisíc amerických dolárov boli ukryté v prístrojovej doske osobného automobilu.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.