Robert Kaliňák žiadal rozlúčku s rodinou. NAKA zverejnila stanovisko o jeho zadržaní

Slovensko dnes obletela správa o zadržaní bývalého ministra Roberta Kaliňáka. K jeho zadržaniu sa NAKA najskôr nevyjadrovala, avšak vzhľadom k medializovaným informáciám zverejnila svoje stanovisko na sociálnej sieti.
“K zadržaniu obvineného došlo dňa 20.04.2022 pred vstupom na pozemok jeho chaty, v ktorej sa predtým nachádzal, po tom čo ho vyšetrovateľ telefonicky kontaktoval. Následne vyšetrovateľ obvinenému na uvedenom mieste doručil uznesenie o vznesení obvinenia a oznámil mu, že je zadržaný,” uviedla NAKA v stanovisku k okolnostiam zadržaniu Roberta Kaliňáka.
Po tom, ako bol obvinený Robert Kaliňák poučení, si zvolil obhajcov, ktorých o zadržaní obvineného telefonicky vyrozumeli. Podľa dostupných informácií zverejnených na sociálnej sieti Polície Slovenskej republiky neboli voči obvinenému použité žiadne donucovacie prostriedky. NAKA informovala aj o tom, že pri úkone nedošlo- ani k žiadnemu poškodeniu majetku.
Obvinený Robert Kaliňák žiadal po zadržaní rozlúčiť sa s rodinnými príslušníkmi, čo mu bolo podľa stanoviska NAKA umožnené. Po rozlúčení sa s rodinnými príslušníkmi bola vykonaná eskorta na NAKA PPZ k vykonaniu ďalších procesných úkonov.
Zdroj: (Polícia Slovenskej republiky, ZL)
Odporúčané články

Ako ozrejmil predseda výkonnej rady Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo (SAAVŠ) Robert Redhammer, SAAVŠ je plnohodnotným členom prestížnej Európskej asociácie pre zabezpečovanie kvality vo vysokoškolskom vzdelávaní – ENQA. Študentstvo si vďaka tomu môže užívať všetky výhody.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) začína s modernizáciou obojsmerných električiek typu KT8D5. V uplynulých dňoch podpísal čiastkovú zmluvu o dielo na modernizáciu prvej z celkovo deviatich električiek.

V pondelok 14. júla sa začína s „ostrou“ modernizáciou električkovej trate (MET) na sídlisku Nad jazerom. Táto časť 2. etapy MET 2 v Košiciach v celkovej dĺžke takmer 7 kilometrov patrí k najvýznamnejším investíciám do skvalitnenia mestskej hromadnej dopravy (MHD), ktoré v nasledujúcich mesiacoch za celkovo takmer 200 miliónov eur uskutoční DPMK a mesto Košice.