Rozbitý chodník si rok nevšímali
Obyvatelia bloku Bocatiovej ulice číslo 18 a 20 mali celý rok problémy s chodníkom vedľa ich domu.
Na jednom mieste totiž nebol zaasfaltovaný, len zabetónovaný, a navyše betón klesol, takže sa vytvorila minimálne desať centimetrov hlboká diera.
„Chodník rozbili pred asi rokom pracovníci elektrární, keď tadeto ťahali vedenie do bloku, ktorý neďaleko stavali. Zabetónovali dieru, ale potom sa nič nedialo. V posledných mesiacoch už mali problém prejsť mamičky s kočíkmi, vozičkári, ale aj starší, menej mobilní ľudia. Najmä jeden nevidiaci pán, ktorý tadeto chodil pomerne často, si musel dávať riadny pozor,“ opísala nám situáciu obyvateľka bloku.
Keď sme na tento stav upozornili energetikov, ľady sa pohli. „Opravu chodníka, samozrejme, zabezpečíme. Termín je koniec júla. Obyvateľom sa za nekomfortnú situáciu ospravedlňujeme,“ reagovala hovorkyňa Východoslovenskej Distribučnej a.s. Andrea Danihelová. Ako nás ľudia z Bocatiovej informovali, energetici už s opravou naozaj začali.
(FER)
Foto: Veronika Janušková
Odporúčané články
Cesta vlakom z Bratislavy do Košíc sa pre pani Andreu z Košíc zmenila na nepríjemnú skúsenosť, keď jej 6. novembra 2024 počas jazdy ukradli kufor. Páchateľ s ním vystúpil v Spišskej Novej Vsi. Vďaka rýchlej reakcii Oddelenia železničnej polície v Spišskej Novej Vsi sa však podarilo kufor vypátrať a vrátiť jeho majiteľke.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.
Mestská časť Košice – Nad jazerom sa tento rok prvýkrát zapojila do ušľachtilého projektu Ponožkový október. Cieľom tejto charitatívnej akcie je pomôcť ľudom bez domova a tým, ktorí žijú v zložitých podmienkach, zvládať kruté zimné obdobie bez nebezpečenstva omrzlín a v chladnom počasí. Najviac párov požiek doniesli deti z materskej školy na Dneperskej ulici.