Ruské sily v noci zasiahli zásobník paliva a továreň v Dnipropetrovskej oblasti
Ruské sily v noci zasiahli zásobník paliva a továreň v Dnipropetrovskej oblasti. Prostredníctvom komunikačnej platformy Telegram o tom informoval gubernátor Valentyn Rezničenko s tým, že počet obetí zatiaľ nie je jasný.
„Noc bola znepokojivá a náročná. Nepriateľ na našu oblasť zaútočil zo vzduchu a zasiahol zásobník ropy a jednu z tovární. Zásobník s palivom bol úplne zničený. Záchranári sa ešte stále snažia uhasiť plamene v továrni. Je tam silný požiar,“ napísal Rezničenko.
Vo východnej Luhanskej oblasti si utorkové ostreľovanie mesta Rubižne vyžiadalo jedného mŕtveho a piatich zranených, informoval v stredu prostredníctvom Telegramu gubernátor Serhij Hajdaj.
Ruská armáda pokračuje v sústredení svojich snáh na prípravy na ofenzívu na východe Ukrajiny, konštatoval ukrajinský generálny štáb. Cieľom Rusov je pritom získať úplnú kontrolu nad oblasťami Donecka a Luhanska. Časti týchto oblastí sú od roku 2014 pod kontrolou Moskvou podporovaných separatistov a Rusko ich uznalo ako nezávislé štáty.
Zdroj: (SITA, dm;ns)
Odporúčané články
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pokračujú v modernizácii železničnej infraštruktúry na Východnom Slovensku, pričom čerpajú finančné prostriedky z viacerých zdrojov, vrátane Programu Slovensko, Nástroja na prepájanie Európy (CEF), Plánu obnovy a odolnosti a Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII). Tieto investície sa zameriavajú na modernizáciu tratí, železničných uzlov, elektrifikáciu a výstavbu prestupných terminálov.
Meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa pred snežením, ktorá pre metropolu východu platí od štvrtka 23:00 až do piatkového poludnia. Slovenský hydrometeorologický ústav predpovedá, že v Košiciach môže napadnúť 5 až 15 centimetrov snehu. Na základe tejto predpovede je zimná údržba mesta pripravená na prvý zásah v tejto sezóne.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.