Semafory mesiace nefungujú
Už vyše troch mesiacov nefungujú semafory na križovatke ulíc Kuzmányho – Hviezdoslavova – Československej armády. Zdá sa však, že ľady sa pohli – cez víkend by ich mali začať opravovať. Nezaobíde sa to ale bez výkopových prác.
„Najmä ráno a popoludní počas dopravných špičiek je na križovatke chaos. Tí, ktorí prichádzajú z vedľajšej cesty, teda z Kuzmánky, majú jednoducho smolu. Len zázrakom sa tam zatiaľ nestala vážna havária. Už som tam niekoľkokrát videl bezradne stáť policajtov, ale kým sa neopraví semafor, situácia sa nezlepší,” komentuje každodenné problémy Košičan bývajúci neďaleko križovatky.
O nefungujúcej svetelnej signalizácii sme v denníku košice:dnes písali. Podľa dostupných informácií kompetentní nevedeli nájsť chybu. „Bude to niečo v kábloch, ale kým ich nevykopeme, nezistíme presnú príčinu,” povedali nám ľudia z firmy, ktorú najalo mesto, aby zistila dôvod porúch.
Spomínaná svetelná signalizácia bola súčasťou stavby IKD. „Mesto bude uplatňovať reklamáciu u zhotoviteľa,” povedal nám v januári Miroslav Sambor z komunikačného referátu košického magistrátu. Zhotoviteľom je v tomto prípade prešovská firma Dúha. Po troch mesiacoch od prejavenia poruchy sa zdá, že sa ľady pohli. „Svetelnú signalizáciu začnú opravovať v sobotu a v nedeľu. Bez výkopových prác sa to nezaobíde, pretože len tak sa dá zistiť a odstrániť príčina poruchy. Realizovať to bude v rámci reklamácie firma Dúha,” potvrdil informáciu včera Miroslav Sambor.
Foto a Veronika Janušková
Odporúčané články
Košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernard Bober pri príležitosti 4. výročia vojny na Ukrajine vyjadril hlboký súcit s trpiacimi, ktorých životy poznačila smrť, exodus a zničené domovy.
V nadchádzajúcom týždni budú v Košickom kraji prebiehať plánované odstávky elektriny v zmenšenom rozsahu. Upozorňujeme obyvateľov dotknutých lokalít, aby svoje aktivity prispôsobili dočasnému prerušeniu dodávky.
Starosta obce Zemplín Róbert Rostáš pracuje už druhý rok bez nároku na mzdu. Finančné prostriedky, ktoré by inak smerovali na jeho plat, investuje do rozvoja samosprávy. Doteraz takto do obce vložil približne 40-tisíc eur.