Šesťdesiatcentové lístky na MHD sú už na ceste. Zdražejú?
Koncom mája sme informovali o nedostatku 60-centových lístkov na mestskú hromadnú dopravu. Po dvoch týždňoch nám však stále naši čitatelia písali, že napriek prísľubu, lístky si kúpiť nevedia.
“V sobotu (15. 6.) som si chcela kúpiť 60-centový lístok na stanici. Pani povedala, že nemajú.”
“Bol som na Toryskej v obchodnom centre, lístky som nekúpil.”
Neboli ani pri Tip-Tope… tvrdili ďalší.
[ad][/ad]Lístky dotlačili
Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) však hovorí, že 60-centové lístky sú k dispozícii od uplynulého týždňa a postupne sa distribuujú ich predajcom. „Už predtým sme usmernili predajcov, že ak by z rôznych príčin nemali do doplnenia svojich zásob k dispozícii 60-centové lístky, môžu ponúkať zákazníkom dva 30-centové lístky. Tie môžu cestujúci takisto používať v prostriedkoch MHD,“ uviedlo vedenie podniku.
Rozhodnú poslanci
Na nedostatok cestovných lístkov viacerí čitatelia reagovali, že asi sa bude zvyšovať cestovné. „O možnom zvyšovaní cestovného sa bude rokovať na stredajšom mestskom zastupiteľstve, kde sa bude preberať aj Stratégia fungovania DPMK v rokoch 2019 – 2022. Nie je vylúčené, že poslanci budú v rámci tohto bodu debatovať aj o tejto možnosti,“ informoval DPMK.
[article slug=”chybaju-60-centove-listky”][/article] [ad2][/ad2]Odporúčané články
V Košiciach od 1. novembra začal platiť operačný plán zimnej údržby komunikácií, ktorý bude trvať až do konca marca 2025. Zabezpečuje ho spoločnosť KOSIT v spolupráci s Magistrátom mesta Košice. Zimná údržba pokrýva približne 700 kilometrov ciest a chodníkov a počíta s nasadením vyše 200 pracovníkov, vrátane vodičov, dispečerov a ďalších.
V sobotu 9. novembra sa premenila Športová hala Stará jazdiareň na ring plný adrenalínu a nadšenia, keďže sa tu konal už 25. ročník Medzinárodného turnaja olympijských nádejí v zápasení voľným štýlom pre kategóriu U17. Tento významný turnaj bol zároveň aj oslavou 120-ročnej histórie zápasenia v Košiciach a na Slovensku.
Hlavné kroky nutné pre rozvoj vodárenstva sú v rukách štátu – musí si začať plniť svoje záväzky, nastaviť zmysluplnú reguláciu, zamedziť politikárčeniu a vnášaniu chaosu do odborných tém. Akokoľvek sú tieto kroky potrebné, vodárenské spoločnosti ich namiesto štátu urobiť nemôžu a kým ich neurobí štát, vodárenské spoločnosti budú problémy ďalej tlačiť pred sebou a kríza vodárenstva sa bude ďalej prehlbovať. Zhodli sa na tom spíkri na medzinárodnej odbornej konferencii televízie TA3 o vodárenstve.