Šialené vyhrážky Košičana policajtom, v okolí ich stanice porozlieval benzín!
Marek, 37-ročný Košičan, v piatok večer niekoľkokrát telefonoval na známu linku 158 na operačné stredisko košických policajtov. “Vyhrážal sa, že zapáli policajnú hliadku a buchne benzínová pumpa aj s ním,” približuje obsah telefonátov košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová. Následne policajti zistili, že v okolí budovy obvodného oddelenia na Sídlisku Dargovských hrdinov naozaj porozlieval benzín, ktorý

Marek, 37-ročný Košičan, v piatok večer niekoľkokrát telefonoval na známu linku 158 na operačné stredisko košických policajtov. “Vyhrážal sa, že zapáli policajnú hliadku a buchne benzínová pumpa aj s ním,” približuje obsah telefonátov košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Následne policajti zistili, že v okolí budovy obvodného oddelenia na Sídlisku Dargovských hrdinov naozaj porozlieval benzín, ktorý kúpil na neďalekej benzínke. Zapáliť ho však už nestihol.
“Muža spozorovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky pri jednom z obchodných centier na spomínanom sídlisku. Keď chceli zistiť jeho totožnosť, pokúsil sa ujsť,” opisuje ďalšie udalosti hovorkyňa. Proti vycvičeným chlapom však nemal šancu. Policajti ho zadržali a nakoniec skončil v zdravotníckom zariadení.
“Mareka obvinil vyšetrovateľ zo zločinu všeobecného ohrozenia v štádiu pokusu. Zároveň podal podnet na jeho väzobné stíhanie. Ak mu vinu na súde dokážu, hrozí mu trest v rozpätí 4 až 10 rokov,” uzatvára Mésarová. Prečo to chcel urobiť, zostáva zatiaľ nejasné.
Ilustračné foto: Iveta Vaculová
Najnovšie články

Vláda Roberta Fica prežila hlasovanie o dôvere. Opozícia hovorí o fraške a chýbajúcom pláne

Kooperačná rada UMR schválila ďalších 21 investičných zámerov

Letná romanca zo Zemplínskej šíravy: Do kín mieri nový slovenský film Posledná sezóna


